Andres Haabu • 23. jaanuar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Land Rover tõmbab tootmist koomale

Tootmine Jaguar Land Roveri Halewoodi tehases.  Foto: Jaguar Land Rover

Jaguar Land Rover vähendab oma Ühendkuningriigi Halewoodi tehase tootmist, põhjuseks tarbijanõudluse vähenemine, mille on tinginud segadus nii diiselmootorite tuleviku kui ka Brexiti pärast.

Ettevõtte esindaja ütles Briti väljaandele Autocar, et Merseyside tootmisüksus muudab ajutiselt tootmisgraafikut, et viia Range Rover Evoque ja Discovery Sport turul uuesti nõudlusega tasakaalu.

“Jaguar Land Roveril oli automüügis järjekordne rekordeid murdev aasta, millest on sai Briti suurimale autotootjale juba seitsmes järjestikune kasvuaasta,” ütles kõneisik. “Samas peab autotööstus vastama väljakutsetele, mis on mõjunud kahjulikult tarbija kindlustundele.”

Ühendkuningriigi uute autode turg tõmbus 2017. aastal 5,7% võrra kokku, eksperdid näitavad näpuga Brexitist tulenevale ebakindlusele. Samuti avaldas mõju hiljutine valitsuse otsus muuta diiselmootorite maksustamist, mis tõstab aprillist uute mudelite hinda.

Erinevalt muust maailmast ei kasvanud Jaguar Land Roveri 2017. aasta müüginumbrid võrreldes 2016. aastaga Suurbritannias ja Euroopas – siiski tuli aasta peale tervikuna kokku 7% kasv, mis tähendas 621 109 müüdud autot.

“Jätkuv ebakindlus Brexiti pärast on tuntav nii kodumaa kui ka Euroopa ostjatele,” ütles väljaandega rääkinud esindaja. “Mure bensiini- ja diiselmootorite tuleviku pärast, globaalne majanduslik olukord ning poliitiline ebakindlus on põhjused, miks autotööstus näeb müüginumbrite muutust.”

Tehase esindaja sõnul on Halewoodi tootmismuudatused “tavaline äripraktika” ja ettevõte on toimuvast informeerinud juba ka tööjõudu. Ajutised töögraafiku muudatused hakkavad kehtima teises kvartalis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt