• OMX Baltic0,01%300,04
  • OMX Riga0,11%893,97
  • OMX Tallinn0,00%2 068,71
  • OMX Vilnius0,21%1 204,98
  • S&P 5000,75%6 274,39
  • DOW 300,66%44 778,89
  • Nasdaq 0,96%20 589,75
  • FTSE 1000,5%8 818,25
  • Nikkei 2250,06%39 785,9
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,85
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%93,02
  • OMX Baltic0,01%300,04
  • OMX Riga0,11%893,97
  • OMX Tallinn0,00%2 068,71
  • OMX Vilnius0,21%1 204,98
  • S&P 5000,75%6 274,39
  • DOW 300,66%44 778,89
  • Nasdaq 0,96%20 589,75
  • FTSE 1000,5%8 818,25
  • Nikkei 2250,06%39 785,9
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,85
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%93,02
  • 12.07.10, 11:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuidas tutvustada Eestit?

On üks vana lugu viiest pimedast mungast, kes kohtavad oma teel elevanti. Iga munk kompab looma erinevast kohast. Ja nad ei jõua kunagi kokkuleppele, milline loom see elevant tegelikult on. Eesti pole elevant, kuid on siiski mitmetahuline ja seeläbi erinevalt tõlgendatav. Meie soov on, et kui need viis munka „kompaksid“ Eestimaad, siis saaksid nad kõik sarnaselt aru, milline see maa on ja miks siia tulla tasub.
Paljud meist on seisnud silmitsi probleemiga, et on vaja läheneval ärikohtumisel, konverentsil või lihtsalt välismaa sõpradele-tuttavatele tutvustada Eestit, kuid vajaliku info kogumine ning kokku panemine võtab hulga väärtuslikku aega ja energiat, alati ei tule ka head ideed, kuidas seda kõige parem just teha oleks.
Selleks, et kõik saaksid oma maa saadiku rolli võimalikult efektiivselt täita, on EAS Eesti turunduskontseptsiooni arendades loonud ettevõtjatele suunatud kasutatavate turundusvahendite kogumi ehk n-ö Tutvusta Eestit tööriistakasti (http://tutvustaeestit.eas.ee). Tööriistakast annab kasutajatele võimaluse leida kogu Eesti kohta käiva põhiinfo ühest kohast, annab ka suuremad võimalused Eesti veelgi paremaks esitlemiseks välismaal ja seda läbi ühtse sõnumi. Sellel veebilehel saab tutvuda Eesti lugude ja sümbolitega, kasutada ka näiteks tasuta foto- ja filmipanka.
Nii foto- kui ka filmipank täienevad pidevalt vastavalt sellele, kuidas erinevate Eestit tutvustavate tegevuste käigus materjale tekib. Näiteks seoses Eesti tänavuse osalemisega EXPO maailmanäitusel Hiinas on juurde toodetud mitmeid Eesti erinevaid sektoreid käsitlevaid filme ja trükiseid. Lisaks leiab sealt ka maitseka eneseirooniaga pikitud Eestit tutvustavaid mainefilme, mis toodeti Eurovisioni lauluvõistluse tarvis 2002. aastal, kuid on ka täna veel igati päevakohased.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Lehele on kokku kogutud ka erinevaid huvitavaid fakte Eesti kohta, saab tutvuda erinevate majandusuuringute ja Eestit tutvustavate trükistega ning leiab ülevaate suurematest riiklikest maineprojektidest, mis Eesti tutvustamisele kaasa aitavad. Kindlasti on ettevõtjatele oluliseks abimeheks ka kvartaalselt uuendatav esitlus Eesti majandusest ja selle olulisematest numbrilistest näitajatest.
Kõik sellel lehel asuvad materjalid on tasuta kasutamiseks ja ainuke tingimus materjalide allalaadimisel on lehel kasutajaks registreerumine ning kasutustingimustega tutvumine ning nõustumine.
Tutvusta Eestit tööriistakastis on kõigil võimalik lugeda Eesti brändi lugude kohta, mida maailmale Eestist ja eestlastest rääkida tahame. See ei ole propaganda ega keeruline teadus, vaid lihtsalt püüd ja võimalus ühtlustada laadi, kuidas või mida oma kodu kohta maailmas jutustame. Kokku on kogutud ja süstematiseeritud mõtted ning soovitused, mida saavad hõlpsasti kasutada kõik, kes töös või reisidel oma kodumaad tutvustavad. Kindel on see, et mida ühtsemat juttu maailmas räägime, seda suuremalt see kõlama jääb.

Seotud lood

Äriplaan 2026

Äriplaan 2026

Uurime välja Eesti majanduse arengusuunad 2026. aastal, et ettevõtjatel ja tippjuhtidel oleks, millele tuginedes järgmist aastat planeerida.

Kas eksport ja kaitsetööstuse areng võiksid Eesti majandusele uue käigu sisse aidata? Kuidas näevad Põhjamaade ettevõtjad ja tippjuhid Eesti võimalusi rahvusvahelisel areenil ning kas nad plaanivad siia investeerida? Kuhu investeerivad ning millele tõmbavad pidurit Eesti ettevõtjad? Missugune on riigi äriplaan 2026. aastaks? Kõigile nendele küsimustele saad vastuse 17. septembril Eesti mõjukaimal majanduskonverentsil Äriplaan!

Enda kogemust tulevad Eestisse jagama ülemaailmse ulatusega Rootsi masina- ja metallitööstusettevõte Hanza AB asutaja ja tegevjuht Erik Stenfors ning Telia Company president ja tegevjuht Patrik Hofbauer.

  • Toimumisaeg:
    17.09.2025
  • Alguseni:
    2 k 13 p 14 t
  • Toimumiskoht:
    Tallinn

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele