Jaak Jõerüüt • 28. märts 2013 kell 4:58

Jaak Jõerüüt: valida tahaks rõõmuga!

Mõni erakond võiks näidata, et ta tõesti mõistab, millest rahvas praegu hoolib ja mille all praegu kannatab, ütleb Rootsi suursaadik Äripäevale antud intervjuus.

Senised erakondade valimisprogrammid on minu jaoks liiga populismi täis ja ka ajast aega korduvat tühja retoorikakõminat täis. Nina kirtsutades tuleb valida, tahaks aga rõõmuga. Ega lubadusi ja soove saagi ette alati väga konkreetseks ajada, seda ma mõistan. Mõni asi võib ju jääda loosungi ja lubaduse tasemele. Aga olgu see siis lühike ja selge lause, ilma jubeda sõnavahu lisandita.

Ma mõistan neid nõudlikke, murelikke ja kirglikke protestihääli, mis kostavad pressi kaudu või inimeste jutuajamistest, kui oma riigis ajab miski kopsu üle maksa. Aga ikkagi tahaks protestijatele meelde tuletada, et oma riik on üks asi ja selle vahelduvad võimukandjad hoopis teine asi. Nende vahele ei maksa panna võrdusmärki. Eriti pretensioonikatele lahmijatele aga tahaks ütelda otse, et õigus elada eesmärgita, enesekriitikata ja vastutustundeta ei kuulu rahvusvaheliselt kokku lepitud inimõiguste hulka!

Pikemat intervjuud Jaak Jõerüüdiga loe Äripäeva tänasest paberväljaandest.

Hetkel kuum