Raido Neemre • 19. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Rikkurid suplevad rahas

Raha  Foto: Bloomberg

Inimeste hulk, kelle vara ületab 30 miljonit dollarit, on tänavu rekordi teinud, selgub ülemaailmsest uuringust. Uuring hoiatas ka, et mitmekesisuse puudumine tähendab, et see rikkus ei ole kaitstud finantssüsteemi šokkide eest.

Võrreldes eelmise aastaga liitus rikkurite seltskonnaga 12 040 uut ülirikast, kirjutab Wealth-X-i ja UBS-i World Ultra Wealth Report. See tähendab aga 6% kasvu võrreldes eelmise aastaga; kokku on maailmas 211 275 superrikast inimest. 

Superrikaste vara on väärt kaks korda enam kui USA aastane SKP.

UBS Wealth Management'i investerimisanalüütik Simon Smiles aga hoiatas rikkuse riskide eest. “Selle raporti kohaselt on ülirikaste varast ligikaudu 25% rahas – see on ülisuur hulk,” hoiatas ta.

Kartuses, et miljonäride vara kaotab inflatsiooniga oma väärtuse, märkis Smiles, et Saksamaa ja USA riigi võlakirjade hoiustamine pole enam turvaline.

Suur osa nendest miljonäridest on oma rikkuse ise kokku ajanud ning on seotud asutaja omandis oleva eraettevõttega, selgub raportist.

Raport prognoosib, et maailma ülirikaste arv ületab järgmise viie aasta jooksul 250 000 piiri, mis tähendab 18% kasvu võrreldes selle aastaga. 

Tipus domineerivad jätkuvalt Põhja-Ameerika ja Euroopa. Kõige enam ülirikkaid inimesi elab USAs, kus neid on 69 560. Raporti kohaselt kasvab rikaste hulk kõige kiiremini Aasias.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt