Juhan Lang • 18. juuli 2016 kell 7:41

Hotelli müük kergitas OEG aktsia hinda

Balti riikide esimene Hiltoni hotell, Hilton Tallinn Park, avas külastajatele uksed 1.juunil.  Foto: Andras Kralla

Kohaliku kasiinofirma Olympic Entertainment Groupi (OEG) aktsia on täna Balti börsidel suurim tõusja, sest ettevõte teatas vastavatud Hiltoni hotelli hoone müügist.

OEG aktsia hind on täna hommikul esimesel kauplemistunnil kerkinud 3,17% võrra, 1,95 eurole. Väärtpaberiga on tehtud ligi 0,6 miljoni euro suuruse käibe juures 83 tehingut.

Läinud nädala lõpus kirjutas Äripäev, et fondivalitseja East Capitali hallatav East Capital Baltic Property Fund III ostab 48 miljoni euro eest OEG-lt Tallinnas juunis avatud hoone, milles asuvad Hilton Tallinn Park Hotell ja Olympic Park Casino.

OEG kontserni kuuluvad ettevõtted jätkavad hotelli ja kasiino pikaajalise operaatori ja varade omanikuna. Kasiinofirma saab tehingust ligikaudu 17 miljonit eurot tulu.

„Meie jaoks on see aastaid väldanud arendusprojekt nüüd saanud väärika punkti,” teatas OEG juhatuse esimees Madis Jääger pressiteate vahendusel, lisades, et kinnisvara omamine ei ole kontserni jaoks kunagi olnud eesmärk omaette. „Olympic on ennekõike ikkagi turismi- ja meelelahutusettevõte ning see tehing aitab meil veelgi paremini keskenduda oma põhitegevuse arendamisele.“

Hetkel kuum