Neli Euroopa ja USA suurpanka plaanivad ühendada jõud, et luua digitaalne valuutasüsteem, vahendab CNBC.
Süsteem peaks kasutusvalmis olema kahe aasta jooksul. Krüptovaluuta kallal töötavad BNY Mellon,
Deutsche Bank, Santander,
UBS ja maaklerifirma ICAP. Selle nimeks saab Utility Settlement Coin (USC) ja see peaks olema praeguse arveldussüsteemi kiirem ja tõhusam alternatiiv.
Krüptovaluuta on suunatud pankade institutsionaalsetele klientidele ja see kasutab
blockchain'i tehnoloogiat, millel põhineb ka
bitcoin.
Blockchain töötab nagu detsentraliseeritud raamatupidamisprogramm, mis salvestab kõik bitcoinidega tehtud tehingud. Paljud finantsinstitutsioonid on
blockchain'i kasutamisest huvitatud.
„Digitaalne raha, mis kasutab blockchain'i tehnoloogiat, on tulevikus finantsturgude põhikomponent,“ ütles UBSi investeerimispanganduse tehnoloogia innovatsiooni juht Hyder Jaffrey. UBS ütles, et USC võiks vähendada ülekannetele kuluvat aega ja ülekannete keerulisust. See vähendaks ka riske.
Paljud teisedki pangad töötavad digitaalse maksesüsteemi väljatöötamise kallal. Suurematest pankadest arendavad süsteemi näiteks
Goldman Sachs ja Citi.
USC oleks tagatud tavalise rahaga, näiteks dollarite, eurode, naelade või frankidega. Selleks luuakse digivaluutast erinevad versioonid.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.