Pille Ivask • 14. september 2017 kell 16:39

JPMorgan: ostke Berkshire’i

Berkshire Hathaway tegevjuht Warren Buffett.  Foto: EPA

JPMorgan andis Berkshire Hathawayle väga tugeva ostusoovituse.

Kuigi Berkshire on S&P 500 indeksisse kuuluvatest ettevõtetest FactSeti andmeil suuruselt kuuenda turuväärtusega, katab ettevõtte aktsiat üllatavalt vähe pankasid. JPMorganist sai nüüd järjekorras seitsmes. Võrdluseks, Amazoni aktsiat katab 41 panka ning ettevõte on S&P 500 indeksi ettevõtetest turuväärtuselt viiendal kohal ehk Berkshire'ist ühe koha võrra eespool. Põhjus, miks Berkshire’i ei kaeta, on valdavalt selles, et ettevõtte aktsiatega tehakse võrdlemisi vähe tehinguid.

JPMorgani analüütik Sarah DeWitt selgitas, et Berkshire’i teeb eriliseks see, et ettevõte on investeerinud väga targalt ning erinevatesse valdkondadesse. Ka on Berkshire’il 86 miljardit dollarit vaba raha, mida võib edaspidi targalt investeerida.

Märkimisväärne on lisaks ka see, et Buffetti ettevõtte suurinvesteeringud on pikas perspektiivis tulusad ning see toob kasu ka neile investoritele, kelle portfelli kuuluvad Berkshire’i aktsiad, tõdes analüütik.

DeWitt märkis Berkshire’i B-aktsia hinnasihiks järgmise aasta lõpuks 210 dollarit. Praegu maksab aktsia veidi üle 178 dollari.

Hetkel kuum