Äripäev • 12. detsember 2017 kell 9:18

Olainfarmi suuromaniku surma uurib politsei

Olainfarmi endine nõukogu esimees Valeri Malõgin.  Foto: news2night.com

Läti kriminaalpolitsei algatas uurimise seoses Olainfarmi nõukogu juhi, läti miljonäri Valeri Malõgini surmaga.

Laupäeval surnud Malõgin oli 52aastane ning tema surma asjaolusid arvesse võttes algatas politsei kriminaaluurimise paragrahvi alusel, mis käsitleb inimese tervise kahjustamist, vahendas eile Läti telekanal LTV7.

Politsei nentis, et esialgsel vaatlusel ei tuvastatud Malõgini kehal vägivaldse surma märke. „See on tavapraktika, et me algatame kriminaalasja, kui inimene sureb nii noorena,“ kommenteeris Jurmala kriminaalpolitsei juht Inga Zonberga. Uurimise huvides politsei rohkem kommentaare ei jaga. Ekspertiisi tulemusi on oodata kuu aja pärast.

Kollase meedia kangelane

Malõgin kuulus Läti kümne rikkama inimese hulka ning sattus viimastel aastatel tihti seltskonnakroonika väljaannetesse. Eelmisel aastal abiellus ta meediakära saatel läti näitleja Elina Dzelmega ning nende kooselu andis kollasele meeldiale kõneainet. Veel tänavu septembris kirjutas Läti Delfi, et miljonär sai Austrias oma naise vastu kasutatud füüsilise vägivalla eest süüdistuse. Kusjuures anonüümsete allikate väitel võis olla asi hoopis vastupidi – ettevõtja ise oli koduvägivalla all kannataja. Allika sõnul sai Malõgin oma 31aastasele abikaasale lähenemiskeelu ning süüdistuse tapmiskatses. „Kuigi just naine peksis teda nii, et ta lendas tagasi Lätisse, et ametlikult fikseerida kakluse jäljed,“ tsiteeris portaal anonüümset allikat ja lisas, et nendega vestelnud allikas on usaldusväärne. Austria meediale kinnitas seda juttu veel kaks Malõginit tundvat inimest. Kõnealune juhtum toimus tänavu augusti lõpus Viinis. Umbes samal ajal kirjutas Läti meedia ka Malõgini vanaisaks saamisest.

Leningradi raudteeinstituudi haridusega Malõgini käe all sai Olainfarmist Läti üks suuremaid ettevõtteid ning temast endast üks Läti rikkamaid inimesi. Tänavuses ärilehe Dienas Bizness koostatavas Läti rikaste edetabelis oli Malõgin 7. kohal ning tema varanduse väärtuseks hindas väljaanne 70 miljonit eurot. Tema kui ettevõtte suurima aktsionäri surmale reageeris ka börs – Olainfarmi aktsia oli eile Riia börsi suurim kukkuja ning päevaga langes selle hind 6,49%.

Olainfarmi mullune käive oli 111 miljonit eurot, kasum ligi 12 miljonit. Ettevõtte toodetavaid ravimeid eksporditakse üle 50 riiki.

Hetkel kuum