Lauri Teder • 18. jaanuar • 1 min
Jaga lugu:

Krüptoturg kergitas taas kiibitootjaid

Foto: EPA

Analüütiku hinnangul kosutasid krüptoraha ethereumi kaevandajad kiibitootjate AMD ja Nvidia möödunud kvartali käivet enam kui ettevõttete varasem prognoos ette nägi, kirjutab MarketWatch.

Kauplemisfirma Susquehanna Financial Group analüütiku Christopher Rollandi sõnul tõid ethereumi kaevandajad kahele ettevõttele neljandas kvartalis kokku tõenäoliselt enam kui 500 miljonit dollarit müügikäivet. Nimelt kasutatakse kiibitootjate graafikakaarte nende suure jõudluse tõttu Ethereumi-võrgustikuga seotud keeruliste algoritmide lahendamiseks ehk ethereumi kaevandamiseks.

Teisalt leidis Rolland oma ülevaates, et kuigi graafikakaartide suurem müük võis kasvatada eelmise aasta neljanda kvartali tulemusi ja võib mõjutada ka selle aasta alguse kasumisihti, kujutab sõltuvus krüptoturust AMD-le ja Nvidiale ka pikaajalist ohtu. Selle riski tõttu viis analüütik AMD hinnasihi 15 dollarilt 13 dollarile, ent jättis Nvidia sihi samaks.

Tund aega enne USA börside sulgumist on AMD aktsia hind kerkinud enam kui 3%, sellal kui Nvidia on kallinenud kõigest tagasihoidliku 0,2% võrra.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt