Lauri Teder • 7. november 2018 kell 17:03

Ryanair kaevati USAs kohtusse

Foto: EPA

Teisipäeval esitas Alabama osariigis tegutsev pensionifond hagi Iiri odavlennufirma Ryanairi vastu, süüdistades ettevõtet aktsia hinna kunstlikus paisutamises ja investorite eksitamises, vahendab Reuters.

New Yorgi kohtusse esitatud hagi kohaselt valetas Ryanairi juhatus investoritele, kui nimetas firma personaliolukorda börsiteadetes ja konverentskõnedes stabiilseks ning pilootide ja reisisaatjatega sõlmitud töölepinguid valdkonna tipptasemel olevaiks. Kaebaja väitel on ettevõtte kasv tegelikult põhinenud töötajate jätkusuutmatul ekspluateerimisel - seda fakti on Ryanair aga investorite eest varjanud.

Hagi esitas Alabamas asuva Birminghami linna tuletõrjujate ja politseinike pensionifond, mida esindab väärtpaberipettustele spetsialiseeruv advokaadibüroo Robbins Geller Rudman & Dowd.

Ryanairi Nasdaqi börsil noteeritud väärtpaber on oma märtsikuise kõrgtasemega võrreldes langenud rohkem kui 25%, kuna firmat on aasta keskpaigast saadik vaevanud pilootide ja reisisaatjate korduvad streigid. Ärajäänud lennud ajendasid Ryanairi oktoobri alguses vähendama oma tänavust tuluprognoosi. Tegevjuhi Michael O'Leary sõnul teenib firma sel aastal varem ennustatud 1,25-1,25 miljardi euro asemel 1,1 kuni 1,2 miljardit eurot tulu.

Hetkel kuum