Anu Lill • 4. veebruar 2019 kell 12:10

Uus investeerimisvõimalus toob 8% aastatulu

Kommertslennukite täisteenust pakkuv Magnetic MRO emiteeris 8 miljoni euro väärtuses võlakirju ja tahab need First Northi nimekirjas kaubeldavaks teha.

Võlakirjade emiteerimine oleks hea hüppelaud börsi põhinimekirja jõudmisele. Risto Mäeots, tegevjuht, loodab emissoonile edu ja investoritelt positiivset vastukaja.  Foto: Ekspress Meedia / Scanpix

Võlakirjadega kaasatud kapitali kasutab Magnetic MRO samas sektoris tegutseva konkurendi omandamiseks ning tegevuse edasiseks laiendamiseks.

"Magnetic MRO areng on viimastel aastatel olnud väga kiire. Kasvust olenemata moodustame vaid murdosa oma tööstusharu kogumahust ja kasvupotensiaali on palju, lisaks toetab meie plaane tööstusharu stabiilne kasv. Oleme ambitsioonikas ja julge ettevõte, kelle turg ei ole omaniku poolt geograafiliselt piiratud. Loodetavasti meie globaalne haare ja tõestatud edu saab investoritelt positiivse vastukaja," sõnas Magnetic MRO tegevjuht Risto Mäeots, kelle sõnul on avalikule väärtpaberiturule sisenemine põhjalikult planeeritud samm ettevõtte pikaajalises strateegias.

Ettevõte korraldas 2018. detsembris mitteavaliku võlakirjaemissiooni, milles osalesid valdavalt Balti institutsionaalsed investorid ja privaatpankade kliendid. Esmaemissiooni raames registreeris Magnetic MRO 8 miljoni euro väärtuses võlakirju. Kokku on võlakirjaemissiooni mahtu võimalik suurendada kuni 15 miljoni euroni. Võlakirjad lunastatakse 21. detsembril 2021 ning investoritele makstakse 8% aastaintressi kvartaalsete väljamaksetega. Võlakirjaemissiooni korraldamist nõustasid Redgate Capital AS ja Ellex Raidla Advokaadibüroo OÜ.

Redgate Capitali kapitaliturgude nõustaja Kristjan Petjärve sõnul on alternatiivturg First North kasvuettevõtetele hea hüppelaud börsi põhinimekirja jõudmiseks. "Börsi järelevalve, avalikustamisele ja raporteerimisele seatud nõuded ning järelturutehingute võimalus reguleeritud platvormil annavad investoritele täiendava turvatunde," sõnas Petjärv.

Äripäev intervjueeris Magnetic MRO juhti hiljuti pikemalt, artiklit saad lugeda SIIT ja osa sellest on ka videos:

Hetkel kuum