Anu Lill • 8. märts 2019 kell 8:42

Rotermanni kvartalisse kerkib 15miljoniline hoone

Tallinna Rotermanni piirkonnas läheb uuesti lahti ehitus ning vana leivavabriku fassaadi varemetele ehitab Nordecon seitsmekorruselise ärihoone.

Rotermanni kvartal on Eesti uue arhitektuuri ja linnaehituse jaoks eriline paik. Väärtuslik 19. sajandi teisest poolest ja 20. sajandi algusest pärinev tööstuspärand on oskuslikult põimitud uue kvaliteetarhitektuuriga. Enamus endistest tööstushoonetest on äratatud uuele elule ja mitmed neist pärjatud arhitektuuriauhinnaga.  Foto: Anu Lill

Börsiettevõte Nordecon AS ja Urmas Sõõrumaale kuuluv R6 Arendus OÜ sõlmisid lepingu Rotermann Citysse uue seitsmekorruselise ärihoone ehitamiseks. Projekti maksumus on 15,8 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks, maja valmib veebruaris 2021.

Vana kontorihoone ja leivavabriku fassaadi peale on planeeritud uus hoonemaht, mis varieerub eri kõrgustega. Esimesele korrusele on projekteeritud otse väljast ligipääsuga äri-, restorani- ja kohvikupinnad, teistel korrustel on äri- ja büroopinnad.

Lisaks tuleb R6 ärihoonele ühendusgalerii Rotermanni 8 hoonega. Maa alla on projekteeritud kaks parkimiskorrust, kuhu on autoga ligipaas läbi olemasolevate Rotermanni kinnistute. Hoones on kaks aatriumi ning suletud netopind on 11 575 m2.

Mainekas piirkond

Hiljuti lõi tuntud haridus- ja tehnoloogiaettevõte Mindvalley lahti oma Eesti kontori uksed Rotermanni 7 mustas majas. Ettevõtte juhi ja omaniku Vishen Lakhiani on avaldanud New Yorgi bestsellerite nimekirja jõudnud raamatu "Erakordse elu kood", mis eelmisel aastal ilmus eesti keeles.

Rotermanni kvartalisse oma Eesti kontori asutanud üle 100 miljoni dollarilise aastakäibega Mindvalley on aasta jooksul värvanud mitukümmend inimest ja hetkel on avatud 4 töökuulutust Tallinna kontorisse.  Foto: Vishen Lakhiani Facebooki konto

Turistide hulgas vanalinna kõrval populaarseks kujunenud piirkond sai alguse soolalao ehitusega Christian Barthold Rotermanni poolt, kes oli sajandialguse Tallinna nimekamaid suurtööstureid.

Tema vanaisa, samuti Christian Rotermann oli Paides kullassepp, isa Christian Abraham Rotermann (1801–1870) käsitöölisest mütsimeister, kes 1828. aastal tuli Tallinna elama ning asutas siin kaubahoovi “Chr. Rotermann”. Kaubahoov hakkas tegutsema peamiselt ehitustarvete valmistamise ning nende sisse- ja väljaveo alal. 1849. aastal ehitas Christian Abraham Rotermann Viru väljaku äärde kaubamaja. Chistian Abraham Rotermanni kaubahooviga liitus ajapikku terve vabrikute kompleks, Mere puiestee äärde kujunes nn. Rotermanni kvartal.

Hetkel kuum