Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tuleproov teeb pensionireformile head
Valitsuse katse pensionireformi viimasel hetkel paindlikkust lisada on "too little too late", sest ekspertide kriitikaga ei arvestata piisavalt, leiab Äripäev juhtkirjas.
Valitsus pikendas pensionireformi rakendumise tähtaegu ning sidus selle vastuvõtmise riigikogus kolmapäeval usaldushääletusega valitsusele, et vältida opositsiooni esitatud ligi tuhande parandusettepanekuga „juntimist“. Avaldusi saab hakata esitama augusti asemel tuleva aasta jaanuaris (sobivalt enne kohalikke valimisi), raha saab kätte alates septembrist.
Rahandusminister Martin Helme sõnul näitas TGS Batlic AS-i koostatud II samba muudatuste õiguslik analüüs, et reformi puhul pole põhiseaduse riivet ja kahjunõudeid riigi vastu vaja karta.
Pensionireformi kaks olulist ettepanekut – fondide laenumahu suurendamine ning väljamakse 10 000eurose piirmäära kaotamine – võtsid fondivalitsejad vastu positiivselt, kuid sammudel on ka oma ohud. Kriitiline ettepanek jäeti aga tähelepanuta.
Ees seisva teise pensionisamba reformi puhul – mis tahes otsuseid inimesed ka vastu ei võta – tuleks kindlasti esimesele kohale seada tulevikuks säästmine, mitte tarbimine, rõhutas Eesti Panga asepresident Maive Rute Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Sa korraldad oma ettevõtte suvepäevi. Sündmuse toimumise hommikul seisad sa silmitsi faktiga, et esineja, kes pidi õhtul esinema, teatas, et ta ei tule, sest sai parema pakkumise. Mida teha?