Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
10 000 euro võitja: kas see on aprillinali?
Kui osa töötuskindlustushüvitise eest looksime ümberõppe stipendiumi, pääseksime tööjõupuuduse lõksust välja, pakkus konkursil Edukas Eesti kutseõppur Demis Voss ja võitis oma esseega selle konkursi.
"Kas see on aprillinali?" oli Voss võidust kuuldes üllatunud. Kuidas sündis 10 000 eurot võitnud idee (loe võidutööd siit), sellest rääkis Demis Voss tänases Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Päikeseenergia tootmise hoogsa lisandumise tulemusena on energiaturul tekkinud olukord, kus päikesepaisteliste ilmadega langevad elektrihinnad sageli nullilähedaseks või lausa negatiivseks. Seetõttu on viimastel aastatel päikeseparkide investeeringute tasuvus oluliselt vähenenud. See valmistab enim probleeme päikeseparkidele, mille kõrval puudub tarbimine või salvestuslahendus.