Kümne aasta pärast, kui koole hakkavad lõpetama ja tööturule suunduma praegused 10-19aastased, on olukord töökätega parem kui täna, rääkis Tallinna Ülikooli sotsiaal- ja rahvastikupoliitika professor Lauri Leppik.
- Tallinna Ülikooli sotsiaal- ja rahvastikupoliitika professor Lauri Leppik Foto: Andras Kralla
Kuna vanuserühmas 20-29 on noori lihtsalt vähem kui 10-19aastaseid, siis on sel ka tagajärjed ning lähitulevikus tekib Eesti ettevõtjatel ajutine töökäte puudus, mida peab sisserändega lahendama, rääkis Leppik Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Kuigi rahvastikupüramiidis on tavapärane, et mingis vanuses inimesi on vähem, siis tunneb Eesti tööturg neid erinevusi tugevamalt. Kahe vanuserühma inimeste arvu vahe on paarkümmend tuhat.
Leppik tegi juttu ka sellest, kas vananev rahvastik loob ka uusi ärivõimalusi ning mis saab siis, kui võitjate põlvkond hakkab järjest minema pensionile. Samuti rääkis ta, mis seis rahvastikuga on mujal Euroopas ja maailmas.
Vestles Hando Sinisalu.
Rahvastikuteadlane: 10 aasta pärast tööturg paraneb, enne seda on kerge auk
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Abiks olid tehisintellekt ja USA
Lõppenud aastal nautisid pea kõik pensionifondid säravat tootlust, ent edasise suhtes on pensionifondide juhid äraootavad.
Küsimus nutiseadme kasutamisest koolis ähvardab taas saada poliitilise kauplemise kohaks, mille hinnalipikul on tegelikult meie kõigi vabadus oma elu korraldada. Äripäev soovitab juhtkirjas sellistest piirangutest hoiduda.
Krooniline nigel kasv teeb muret Euroopa Liidu poliitikakujundajatele, kes otsivad viise majandusele elu sisse puhumiseks.
Piisava hulga ja vajalike oskustega töötajateta pole ettevõtete ja majandusruumi konkurentsivõime tõstmine võimalik, kirjutab tööandjate keskliidu tööturu töörühma juht Raul Puusepp.
Kuula uue turundussarja esimest saadet
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.