3 veebruar 2017

Juubel: Epopõrand-R tähistab 25. tegevusaastat

Praktilisuse kõrval on epo­põrandate puhul tegemist väga silmapaistva põrandakattega, mis võimaldab ellu viia sisukujundajate ennukaid ja võib öelda, et isegi ulmelisi ideid  

25 aastat tagasi toodi Eestisse epopõrandate paigaldamise uus tehnoloogia. Esimese ettevõttena alustas uudse ja unikaalse lahenduse pakkuamist siinsele turule OÜ Epopõrand-R, kes on tänu pidevalt tehtud investeeringutele töötajatesse ja seadmetesse olnud juba aastaid selle valdkonna turuliider nii tuntuselt kui ka tööde mahult.

„Alustasime tegevust koos Soome ettevõttega Tasopinnoite Lainio Oy, kellel aitasime Rakvere Lihakombinaadis epopõrandaid paigaldada. Tehnoloogia oli uudne ja paeluv ning tekkis idee hakata seda Eestis laiemalt pakkuma. Otsustasime kohe alguses, et teenus peab olema professionaalne ning käisime materjalide tootjalt Teknos OY õppimas õigeid töövõtteid ning materjale,“ meenutab ettevõtte asutaja ja juht Raimo Randmäe. Mõni aasta tagasi sai  loodud müügi-turundusfirma OÜ EPOX, kes haldab OÜ Epopõrand-R tegevust Eestis, ning Soome ja Skandinaavia turgudele suunatud ettevõte EPOX RLT Oy.

Epokate on parim valik märgades ruumides nagu toiduainetööstus, suurköögid, autopesulad, pesuruumid, kuna see on vuukideta, monoliitne, toimib hüdroisolatsioonina, kestab temperatuuri kõikumisi, on suure mehaanilise koormustaluvusega ja lihtsalt puhastatav. Lisaks tootmisruumidele sobivad epokatted väga hästi üldkasutatavatesse ruumidesse, kus on suured koormused ja kõrgendatud nõudmised põranda väljanägemisele, dekoratiivsusele, puhtusele, steriilsusele ja mürasummutusele.

Eestis kiputakse sageli arvama, et epopõrandakatete paigaldajad valmistavad ka ise materjali, kuid nii see pole: materjalid tulevad siiski tehastest. Et saavutada parim tulemus ja anda pikaajaline garantii tehtud töödele, teeb Epopõrand-R koostööd juhtivate materjalitootjatega nagu Basf, Flowcrete, Caparol, Sika, Teknos, Nanten, Tikkurila ja HTC Sweden. Kokkuleppel materjalide tootjaga annab Epo­põrand-R oma paigaldatud põrandatele koguni kuni 10aastase garantii.

„Epopõranda paigaldus on käsitöö ja seetõttu jääb igasse põrandasse maha jälg tegijast. Materjalid on spetsiifilised ning hea tulemuse tagab vastavalt ruumi koormustele valitud õige põrandakate  ning  teadmiste ja kogemustega meistrimehe töö,“ märgib Randmäe, lisades, et põhilised eksimused tulevad valedest töövõtetest ja materjalide segamissuhetest, mis paraku aga mõjutavad nii põranda eluiga kui ka tulemust silmale. Õigesti paigaldatud epopõrand on vastupidav aastaid ning katte kulumise korral on selle uuendamine lihtne, peale kantakse uus kiht. Seejuures vana kihi eemaldamine ei ole vajalik ja selles seisneb  epokatete järgmine suur eelis liimitavate katete ees.

„25 aasta jooksul on meile tekkinud turul omajagu konkurentsi, kusjuures mitmed sama alaga tegelejad on oma kogemused ja oskused omandanud meie juures. Olles heas mõttes oma valdkonna patrioodid, on meil hea meel, kui oleme saanud omalt poolt panna õla alla teiste kvaliteetset teenust pakkuvate ettevõtete loomisele,“ lisab Randmäe.

Epopõrand-R on juba aastast 1992 meeleldi abiks kõikvõimalike põrandaprobleemide lahendamisel, pakkudes nii senistele kui ka uutele klientidele oma teadmisi, kogemusi ja oskusi. Täname oma töötajaid, kliente ja koostööpartnereid usalduse ning meeldiva koostöö eest!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------KOMMENTAARAndres VillemsonPremia Tallinna Külmhoone ASi tootmis- ja tehnikajuht„Epopõrand-R on oma kompetentsete lahendustega teostanud põrandate katmist meie tehases alates selle ehitamisest 1999. aastal. Tulemused kestavad laitmatult tänaseni. Arvestades meie ruumide koormatust, oleme alati leidnud paindlikult sobivad tööde teostamise ajad. Nende teenus on tõesti väga hea ja kvaliteetne ning alati korralikult teostatud. Selle firma teenust julgen soovitada teistele.“Enn SaardASi Aide juhataja/Pärnu libedasõidurada„Oleme Epopõrand-R-iga teinud koostööd ca 10 aastat. Nad on alati lubadustest ja tähtaegadest korralikult kinni peetud, tööga oleme väga rahul ning oleme soovitanud ja soovitame ka edaspidi neid kõigile.“Meelis Pressarhitekt ja sisearhitekt„Elu on näidanud, heade asjatundjateta head maja ei ehita – see on lihtne tõde, mida ei saa eirata. Epopõrand-R on hea ja see meid juba ka aastakümneid seob. Neile pole alternatiivi ladudes, tööstuses, suurköökides, kuid epot saab valada tuhandel erineval moel ja ainult üks neist tuhandest on konkreetsele platsile ainuõige. Lahendus sõltub lisaks esteetilistele ootustele eeldatavast kasutuskestusest, määrdumis-, happe-, kuluvus- ja libisemiskindlusest, puhastuslihtsusest, bakterioloogiast, aluskonstruktsioonist, ümbritseva ruumi keskkonna tingimustest, ökoloogilisusest, eelarvest jne. Kahjuks pole tellija, ehitaja ega ka arhitekti pädevuses teada õiget valikut – see valem on keeruline! Isegi kui olla väga tubli ja endale kõik lõpuni selgeks teha, hoolitsevad suured keemiatöösturid oma igapäevase arendustööga selle eest, et eilne teadmine on homseks kasutu. Aga Epopõrand-R Raimo teab kõiki epo vastuseid. Tema tööd iseloomustab asjaolu, ta suudab konteksti hoomata ja vigu vältida ning see on suur asi!“

Praktilisuse kõrval on epo­põrandate puhul tegemist väga silmapaistva põrandakattega, mis võimaldab ellu viia sisukujundajate lennukaid ja võib öelda, et isegi ulmelisi ideid.  
Hetkel kuum