12. november 1995 kell 22:00

Üritatakse vältida tehase Dvigatel pankrotistumist

Sarneti sõnade kohaselt võtab praegu erastamisnimekirjas olevale Dvigatelile uue omaniku leidmine aega umbes poolteist kuud.

Erastamisagentuur kavatseb uusi erastamispakkumusi oodata kaks nädalat, pärast seda üritatakse nädala jooksul välja valida parim pakkumus.

Parima pakkujaga Dvigateli erastamislepingu sõlmimiseks peetavad läbirääkimised võtavad Väino Sarneti ütlust mööda aega umbes ühe kuu.

Dvigateli erastamiseks moodustatud konsortsiumi ühe liikme, ASi Eesti Gaas peadirektori Aarne Saare sõnul on Eesti Gaasil põhimõtteline huvi Dvigateli erastamises osalemise vastu säilinud.

«Kuna aga konsortsiumi n-ö suurpartnerid on omavahel vaidlema läinud, siis oleme praegu äraootaval seisukohal,» rääkis Saar.

Dvigateli erastamiseks moodustatud konsortsiumis tekkisid Dvigateli ostmisel lahkhelid ASi Mainor ja ASi Wam & Son vahel.

Mainori president Ülo Pärnits ütles, et Mainor on Dvigatelist endiselt huvitatud.

Pärnits lisas eelmise nädala lõpul aga, et ta ei ole veel osalt eelmise konsortsiumi liikmetelt saanud vastust selle kohta, kas nad on huvitatud koos Mainoriga uuesti osalema Dvigateli erastamisel.

Wam & Soni presidendi Vladimir Mukasei sõnade kohaselt ei ole firma veel lõplikult otsustanud, kas nad kavatsevad uuesti esitada Dvigateli erastamiseks oma pakkumuse.

Mukasei sõnade kohaselt ei ole aga Wam & Son loobunud kavatsusest kaevata Mainor kohtusse. Ülo Pärnits ei leia selleks põhjust olevat.

Hetkel kuum