4. märts 1996 kell 22:00

Eesti Hoiupank jõudis esimest korda kasumisse

«Tahame tänavu agressiivselt realiseerida oma tehnoloogilist edu teiste Eesti pankade ees, välja arvatud Hansapank, kes on meie ainus tõeline konkurent Eesti pangandusturul,» märkis Hoiupanga juhatuse esimees Olari Taal.

Panga omakapitali kavatsetakse sellel aastal suurendada vähemalt saja miljoni krooni võrra. «Uus avalik aktsiaemissioon on kavandatud augustis--septembris, kuid lõpliku otsuse selle kohta teeb aktsionäride üldkoosolek 13. aprillil,» ütles Taal.

Olari Taali sõnul teeb juhatus aktsionäridele ettepaneku kogu kasum reinvesteerida ja tulu saada aktsiate hinnatõusust. Kui Hoiupank kuulus varem Eesti Pangale ja Hansapangale, siis nüüd on pangal ligi 800 aktsio- näri.

«Oktoobrist tänaseni on Hoiupanga aktsiate hind tõusnud 40 protsenti ja tõus jätkub,» märkis Taal. Ta lisas, et Hoiupangal on Balti riikide võimsaim otsesidevõrk, kuhu on tänaseks liidetud 130 pangakontorit.

Panga laenudivisjoni direktori Aivar Rehe sõnul on Hoiupank alates 15. märtsist valmis välja andma põllumajanduslaenu. «Kliendi jaoks on laenu intressi ülemine piir 11 protsenti,» kinnitas Rehe.

Alates 1. aprillist pakub Hoiupank oma klientidele eluaseme soetamiseks või renoveerimiseks mõeldud pikaajalist laenu, mille intress kujuneb Rehe sõnul 12--13 protsenti ja laenu tähtaeg on kuni kümme aastat.

«Tunneme küllalt hästi turgu ja ei pannud eluasemelaenu taotlejaile peale mingeid piiranguid,» märkis Rehe. Ta lisas, et eluasemelaenu annab pank 5--7 miljoni krooni ulatuses kuus.

Möödunud aastal juurutas Hoiupank oma pangakaardi. Praegu annab pank välja keskmiselt 10 000 pangakaarti kuus. Paigaldatud on 33 sularahaautomaati ja tänavu lisandub neile veel vähemalt 25.

Hoiupangast on 19 000 klienti saanud õppelaenu: «Tartus oleme välja andnud 39,5 miljonit krooni,» ütles panga lõuna-regiooni direktor Mati Jostov.

Hoiupanga bilansimaht kasvas aastaga 1,1 miljardit krooni ehk 73,9 protsenti. Hoiuste kogumaht ületas aastavahetuseks kahe miljardi krooni ja laenude kogumaht miljardi krooni piiri. Panga tulu suurenes mullu 2,3 korda.

Hetkel kuum