6. oktoober 1996 kell 22:00

Gazpromi probleemid Eesti ettevõtteid ei häiri

Uudisteagentuuri Reuter andmeil teatas Venemaa gaasikontsern Gazprom neljapäeval, et kohalik maksuamet on külmutanud 76,3 miljardit rubla (169,55 miljonit krooni) firma varasid tema Urengoigazpromi üksuses. See tütarettevõte tootis umbes poole Gazpromi möödunud aasta toodangust.

Gazpromi reedese selgituse kohaselt leidis siiski aset vaid ajutine administratiivne varade arestimine Gazpromi tütarfirmades.

30% Gazpromile kuuluva ASi Eesti Gaas peadirektori asetäitja Mart Kraut ütles, et ta ei oska küll kommenteerida Gazpromi probleeme Venemaal, kuid Eesti Gaasi need ei puuduta. «Me ei ole gaasi eest võlgu ning gaasitarneleping järgmiseks aastaks on meil Gazpromiga põhimõtteliselt sõlmitud,» märkis Kraut.

Kraudi sõnul ei ole Gazpromi maksuprobleemidega mingil moel seotud ka asjaolu, et Eesti Gaasi riigile kuuluvate aktsiate suhtes otsuse tegemine on edasi lükkunud.

100% Gazpromile kuuluvast ASist Nitrofert teatati samuti, et neil ei ole ega tohiks tulla probleeme seoses Gazpromi maksuprobleemidega Venemaal. «Meie oleme neile väga head partnerid,» kinnitati Nitroferdist.

Uudisteagentuur AFP on teatanud, et Venemaa valitsus külmutas Gazpromi kontod ning revideeris tütarettevõtete varasid, kaaludes nende müümist oksjonil.

Gazpromi juhatuse esimehe Rem Vjahirevi sõnul nõuab Venemaa valitsus ettevõttelt 15 triljoni rubla (34 mld krooni) suuruse maksuvõla tasumist. Samas ütles Vjahirev, et tarbijad võlgnevad ettevõttele 48,3 triljonit rubla( 109 mld krooni).

Hetkel kuum