30. oktoober 1996 kell 22:00

ASi Imbi käendab advokaadibüroo

A. O. Imbit esindav vandeadvokaat Kalev Bachmann ütles eile, et kuna pankrotiavalduse esitanud firma endine töötaja Arno Saarmen kohtuistungile ei ilmunud, võis tekkida firma äritegevuse pärssimise oht.

Põlva maakohtu määrusega oli A. O. Imbi vara alates 1. oktoobrist aresti all. Käenduse vastu ei vaielnud ka ajutine pankrotihaldur Heikki Ots.

A. O. Imbi üks omanikke Vambola Kolbakov sõnas, et väited firma pankrotiseisust on absurdsed ja kohtusse on esitatud kõige tavalisem töövaidlus.

Pankrotiavalduse esitanud Arno Saarmen nõuab firmalt üle 78 000 krooni väidetavalt saamata jäänud töötasu. Oma avalduses viitas Saarmen tema käsutuses olevatele andmetele, nagu ületaksid teiste võlausaldajate nõuded A. O. Imbi vastu oluliselt firma vara väärtuse.

A. O. Imbi vara väärtus on bilansi järgi 11,5 miljonit krooni, lühi- ja pikaajalisi kohustusi on firmal 9,6 miljoni krooni eest. Firma eelmise aasta kasum oli 756 000 krooni. A. O. Imbile kuulub kütusefirma Imbest ja eelmisel aastal paberist ja papist taara tootmiseks loodud AS Impak.

A. O. Imbi omanike väitel on firmal paari aasta taguseid nõudeid välisresidentidele kokku 18 miljoni krooni ulatuses, sealhulgas on Moskva välismajanduspangas külmutatud ligi 12 miljonit krooni A. O. Imbi raha.

Hetkel kuum