9. jaanuar 1997 kell 22:00

Kristiine kaubakeskuse ehitus algab paari kuu pärast

Täpset ehitustööde algusaega ei osanud Reinsalu öelda, kuna ehituse projekt tuleb veel kinnitada linnavolikogus. Samas märkis ta, et kaubakeskus peaks valmima 14 kuuga.

Kaubakeskus ehitatakse Itaalia ärimees Ernesto Preatoni investeeringuga. Novembris sõlmitud lepingu kohaselt lubas Preatoni Kristiine keskusesse investeerida 100 miljonit krooni.

Reinsalu sõnul alustab Preatoni raha ülekandmist kohe, kui ehitise lõplik projekt on valminud. «Lepinguga pole pandud paika päris täpseid maksumuse piire ja on võimalik, et kaubakeskuse ehitamine läheb maksma rohkem kui 100 miljonit krooni,» rääkis Reinsalu.

Kristiine keskusele kuulub Tulika ja Endla tänava nurgal 2,7 hektari suurune krunt. Peale tulevase kaubakeskuse kuuluvad kompleksi ka büroopinnad, Statoili bensiinijaam ja parkla.

Ernesto Preatoni ostis möödunud aastal kinnisvarafirmalt Arco Vara enamusosaluse ASis Pro Kapital. Pro Kapitalile kuuluvad Tallinnas Eesti Kaabli majad, kuhu Preatoni kavatseb ehitada äriruumid.

Preatoni agentuurist ei soovitud kommenteerida tehingu suurust. ASi Arco Vara juhatuse esimehe Arti Arakase sõnul maksab hoonete ümberehitamine umbes 60 miljonit krooni.

Preatoni on Eesti Ühispanga suurim erainvestor ja talle kuulub 9,4 protsenti panga aktsiatest. Samuti kuulub Preatonile maja Tallinna vanalinnas Uuel tänaval.

Hetkel kuum