Lokk ütles, et kui rahandusminister leiab, et ta pole tööga toime tulnud, ei hakka ta vastu vaidlema. «Töökohavahetus võib mulle isegi kasuks tulla,» sõnas Lokk.
«Kui Loki pakutud arvud paika peaksid, tuleks börs ruttu kinni panna,» märkis Enn Pant, kes Loki kolm aastat tagasi tööle võttis. Tollal oli väärtpaberiameti peadirektori kohale peale Tartu ülikooli rahandus- ja krediidi eriala lõpetanud Loki vaid üks kandidaat, kes oli lõpetanud TTÜs toiduainete tehnoloogia eriala.
Lokk ütles, et Lellepiga on tal olnud lihtsam koos töötada. Pandi ajal juhtus isegi selline lugu, et Lokk ja endine rahandusministeeriumi pangapoliitika osakonna juhataja Viljar Jaamu läksid tööl kaklema. «Juhtus lihtsalt selline asi,» tunnistas Lokk.
Finantsringkondi on viimasel ajal ärritanud mitmed Loki avaldused, kus ta on väitnud, nagu oleks väärtpaberiinspektsioonil andmeid kõrgete riigiametnike kahtlaste, siseinfol põhinevate Ühispanga aktsiatega toimunud tehingute kohta.
Pangandusringkondade andmetel ühe Eesti meediaväljaande juhi poolt üles puhutud skandaali kohta väärtpaberiturul tegi Lokk reedel uue avalduse, kus ta väitis, et ei peaminister, rahandusminister ega koonderakonna riigikogu fraktsiooni esimees pole tehinguid Ühispanga aktsiatega teinud. Varem oli Lokk korduvalt kinnitanud, et omab materjale kõrgete riigiametnike toimepandud insider trading'u juhtumite kohta.
Samas on rahandusministeeriumile lähedalseisvad allikad Äripäevale öelnud, et mitmed Vahur Loki alluvad omavad isiklikke väärtpaberiportfelle ja on teinud hulgaliselt tehinguid, kasutades ära järelevalveorganis nende käsutuses olnud infot.
Väärtpaberiinspektsiooni töötajad on soodsalt ostnud Tallinna farmaatsiatehase, EVEA panga, Hansapanga ja paljude teiste firmade aktsiaid.
Kõige suurem väärtpaberiportfell on Loki asetäitjal Indrek Jakobsonil, kes on teinud mitmeid tehinguid siseinformatsiooni põhjal, kinnitati rahandusministeeriumist. Samas tegeles Jakobson Ühispanga aktsiate ostu uurimisega.