11. veebruar 1997 kell 22:00

Kindlustusinspektsioon kolib Bico majja

Kindlustusinspektsiooni peadirektor Ellen Ridaste ütles, et inspektsioon otsustas uude kohta kolida kahel põhjusel -- esiteks soovisid erastatud Eesti Kindlustuse uued juhid alustada kindlustusinspektsioonile kuuluvates ruumides remonti ja teiseks ei olnud kindlustusinspektsioonil Eesti Kindlustuse peahoones võimalik enam laieneda.

Bico peadirektor Jaan Marks ütles, et kindlustusinspektsioon saab viiekorruselisest hoonest umbes pool korrust ehk veidi alla 500 ruutmeetri. Ta lisas, et kõigile üürnikele on renditingimused võrdsed, ruutmeetri rendisumma tuleb kuus üle 200 krooni.

Eelmise aasta teisel poolel kolis Eesti Kindlustuse peakontorist välja ka liikluskindlustuse fond, kes ostis maja Koplis ja tegi hoonele kapitaalremondi.

1993. aasta esimesest jaanuarist tööd alustanud kindlustusinspektsioonis töötab hetkel 12 inimest. Kindlustusinspektsiooni finantseeritakse kindlustusseltside vahenditest, kuigi inspektsioon ehk kindlustusjärelevalve allub rahandusministeeriu-mile.

Bico peahoone avamine on 25. veebruaril. 5000 ruutmeetri suurune hoone asub hotell Olümpia lähedal endises ühiselamus. Kindlustusselts ise võtab enda alla poolteist korrust. Ülejäänud osa majast renditakse Marksi sõnul välja. Maja haldaja on Bico Invest OÜ.

Bico suuromanik on Saksamaa kindlustuskontsern Alte Leipziger Euroopa, kelle osalus Bicos on kolmandik aktsiapakist ja Bico Elukindlustuses 50 protsenti pluss üks hääl.

Hetkel kuum