10. aprill 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Peterburi linnapea Vladimir Jakovlevi teatel toetab Venemaa president Boriss Jeltsin projekti, millega tahetakse muuta Neevalinn suurimaks kauba ja transpordisõlmeks Aasia ja Euroopa vahel.

Oma toetusest «Venemaa Euroopa väravate» nimelisele projektile teatas Jeltsin eilsel kohtumisel kaheteistkümne föderatsiooninõukogu liikmega, kelle hulgas oli ka Peterburi linnapea.

Jakovlevi sõnul omistatakse projekti realiseerimisel suurt tähtsust Soomele, kes peab saama vahendajaks Venemaa majanduslikul, õiguslikul ja kultuurilis-humanitaarsel integreermisel Euroopa Liiduga.

Peterburi linnapea palus presidendilt toetust Helsingi--Peterburi--Moskva kiirtee ehitamiseks, Peterburi lähistel meresadama taastamiseks ja arendamiseks ning erimajanduspiirkonna loomiseks. RIA NOVOSTI-ETA

Taani Unibank annab 53 mln krooni suuruse kümneaastase intressita laenu kahele Leedu energeetikaprojektile.

22,3 mln Taani krooni läheb kohalikku kütust kasutava katlamaja ostmiseks ja kütusejuhtmete ehitamiseks. Ülejäänud 30,87 mln krooni läheb 10 kilomeetri pikkuse gaasijuhtme ehitamiseks Vilkaviskisse. BNS

Rootsis tehtud uurimus näitab, et aktsiisid ja lisaväärtusmaks võtavad üha suurema osa rootslaste sissetulekutest.

1990. aastatel on mitmetele kaupadele ja teenustele kehtestatud lisaväärtusmaks ja paljusid aktsiise on tublisti tõstetud. Maksudeks läheb näiteks 2/3 veinipudeli hinnast, pool kütteõli ning kolmandik kodutarbija elektri hinnast. Bensiini- ja sigareti hinnast läheb koguni 3/4 maksudeks.

Korteris elav perekond maksab seega kõige hädapärasema tarbimistaseme juures umbes 2000 Rootsi krooni (umbes 3580 Eesti krooni) kuus lisaväärtusmaksuks ja aktsiisideks. TT-ETA

Riia laevatehas soovib moodustada ühisettevõtete Singapuri laevaehituskompaniiga, ütles tehase president Vassili Melnik.

Küsimus tuleb arutamisele 27. aprillil Riiga visiidile saabuva Singapuri delegatsiooniga, ütles Melnik.

Laevatehase 8,37 protsendi aktsiate avalik pakkumine algas 7. aprillil.

Finantsallikate teatel on Singapuri sadamavalitsus huvitatud Riia laevatehase aktsiatest. BNS

Hetkel kuum