17. aprill 1997 kell 22:00

Politseiamet muutis sõidukikonkursi tingimusi

Politseiameti majandus- ja transpordiosakonna ülem Erik Teder ütles, et Mazda maaletoojale ASile Esma Auto tarnib autod siia hiljem seetõttu, et teise kvartalisse polnud autode ostmiseks eraldatud vajalikku summat.

Seetõttu ei saanud kõikide autode eest kohe tasuda, väitis Teder. «See, et raha eraldatakse kvartaalselt, selgus aasta alguses,» lisas ta.

Ma ei mõista, miks politsei rikub konkursi esialgu kehtestatud tingimusi, lausus Toivo Piik riigihangete ametis. Piik lisas, et selliste asjade uurimine võiks käia juba riigikontrolli valdkonda.

Teder ütles, et Mazdale antud pikendus on lihtsalt juhus. Lisaks 50-le Mazdale ostis politsei veel ASi Reval Auto kaudu mitmesuguseid mudeleid Volkswagenit ning ASi Baltmotors kaudu 50 Opelit.

Politseiameti automajandi direktor Heigo Kõrge kinnitas, et leping Esma Autoga on juba sõlmitud. Mazdad saabuvad Eestisse suvel, vastas Kõrge küsimusele autode Eestisse saabumise kohta, kuid küsimuse teistkordsel esitamisel kinnitas, et siiski septembris.

Selle aasta suvel tuleb Mazdal müügile uus variant mudelist Mazda 626 ja praegu tootmises oleva mudeli valmistamine lõpetatakse.

Esma Auto direktor Ralf Õng rääkis, et nad pakkusid politseile konkursi algul kohe uut mudelit, mis jõuab laia avalikkuse ette alles sügise paiku.

Küsimusele, kas ASil Esma Auto oli konkursi ajaks uuest Mazda-mudelist korralik ülevaade, vastas Õng jaatavalt: «Ma kinnitan, et politsei ei ostnud põrsast kotis,» lisas ta.

Uue Mazda hind on 159 500 krooni. Õng ütles, et nii madalat hinda said nad pakkuda tänu kokkulepetele automargi edasimüüjatega maailmas.

Sellel aastal on transpordi soetamiseks politseile riigieelarvest ette nähtud veidi üle 30 miljoni krooni.

Hetkel kuum