23. aprill 1997 kell 22:00

Age grupp müüb osakuid

Osakute müügitehingus loobuvad Age tütarfirmade Läti ja Leedu esindajad oma osalusest kohalikes firmades ja saavad kogu kontserni osanikeks. Tehingu maksumuseks nimetas Age Comi nõukogu liige Rain Eisler 2,5 mln USA dollarit.

Eisler märkis, et eelmisel aastal tegevuse alustamine Minskis ja Kiievis oli kulukas ning mõjutas kogu kontserni kasumit.

Age suuromanik Hans H. Luik ütles, et Läti ja Leedu firmade osalus kujuneb firmade senise käibe järgi. Lõplikku osalust ei soovinud Luik täpsustada. Age Läti ja Leedu tütarettevõtete aktsiad jagunesid seni võrdselt eestlaste ja kohalike partnerite vahel. «Nüüd oleme otsustanud tekitada sünergia ja minna ühiselt Kiievi ja Minski turule, selleks lõime osalused kokku. Nii on võimalik moodustada endiste liiduvabariikide territooriumil suurim reklaamiteeninduskett,» nentis Luik.

Lätlastega on leping osakute müügiks allkirjastatud, leedukatega läbirääkimised kestavad. Eisleri sõnul jõutakse Leedu partneritega kokkuleppele esialgsete plaanide kohaselt mai keskel.

Hetkel kuum