«Eenmaad toetab terve koalitsioon, kellel on volikogus 40 häält,» kinnitas Varvas. «Isegi kui mõned koalitsiooni saadikud vastu hääletavad, on vajalikud 33 häält ikka koos.»
Fraktsiooni Paremerakonnad ja Mõõdukad esimees Toivo Jürgenson ütles, et opositsioon ei toeta Eenmaad, kuid ei esita ka oma alternatiivset linnapeakandidaati. «Sellisel demonstratiivsel käigul pole mõtet, kuna koalitsioon surub oma tahtmise niikuinii läbi,» sõnas Jürgenson.
Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Rein Voog ütles, et vastuseis Eenmaale ei ole tingitud tema isikust, vaid opositsiooni soovist hoida distantsi valitseva koalitsiooniga. «Eenmaa kui inimese vastu ei saa meil midagi olla, ehkki tema pädevus linnapeana tekitab teatud kahtlusi,» sõnas Voog.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Toivo Jürgenson väitis, et Tallinna juhtimises ei ole viimase poole aasta jooksul olulisi positiivseid muutusi toimunud. «Robert Lepikson lasi linnapea ametist jalga hetkel, kui pind hakkas kõikuma,» ütles Jürgenson. «Kahju, et igati heade eeldustega juht osutus tegelikkuses kesiseks,» lisas ta.
Ivi Eenmaa ei ole oma võimalikku linnapeaks saamist pikemalt kommenteerinud, piirdudes vaid väitega, et oma ettekujutus Tallinna juhtimisest on tal olemas.
Koonderakonna peasekretär Neeme Jõgi on öelnud, et Eenmaa seadmise linnapea kandidaadiks põhjustas asjaolu, et tal on hea juhtimiskogemus rahvusraamatukogust. «Usun, et tema isiklikud omadused on selles ametis väga head,» kinnitas ta.
Ivi Eenmaa lõpetas 1973. aastal Moskva riikliku kultuuriinstituudi bibliograafina ja kaitses kuus aastat hiljem Krupskaja-nimelises Leningradi riiklikus kunstiinstituudis kandidaadiväitekirja. 53aastase Eenmaa ainus töökoht on olnud rahvusraamatukogu, kus ta alustas vanembibliograafina ja tõusis 1984. aastal direktoriks.