12. mai 1997 kell 22:00

Erastamisagentuur pani Kommeri müüki

Alates 1994. aasta märtsist on RAS Kommer olnud müügis vähemalt neljas erastamisvoorus, kuid seni on pakkumused olnud ebapiisavad või on huvi üldse puudunud, teatati erastamisagentuurist.

RASi Kommer peadirektori asetäitja majandusalal Ilja Beilinson nimetas ettevõtte põhitegevusena SRÜ riikides toodetud tööstuslike toorete, näiteks keemiatööstusele väävelhappe, leeliste ja ka kuivtoorainete hulgimüüki. Beilinsoni sõnade kohaselt ei ole Kommeril võlgu ega laenukohustusi.

Nõukogudeaegse varustuskomitee ühe osana hõlmab Kommer endas suurt ladude kompleksi. Üks põhilisemaid osasid ettevõttest, pealaokorpus koos raudteeharu ja ka mehaanikatsehhi lõpetamata ehitusega ning pääsla, on mõni aeg tagasi kantud RASi Riigiressursside Keskus bilanssi. Üheteistkümnekorruseline endine administratiivhoone Maardu lähedal erastatakse eraldi.

Kommeri praeguseks omandiks nimetas Beilinson ladusid, töölepinguid inimestega ning mitmesuguseid kommunikatsoonirajatisi, näiteks veepuhastusjaam, telefonikeskjaam ning ümbruskonna elektriga varustamine.

«Võimalik ostja võiks olla rahakam välisinvestor, kes rajaks Kommeri ladude baasil tolliladude kompleksi, arvestades, et kohe naabruses asub Muuga sadam,» ütles Beilinson. «Siin saab teha ka ümberpakkimisliini, kus näiteks raudteitsi tulev kaup pakitakse ümber kottidesse või mahutitesse, et see siis laevadel edasi transportida,» lisas ta.

RASi Kommer netokäive oli möödunud aastal 8 miljonit krooni ning kahjum 3 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 60 inimest.

Erastamisagentuur ootab Kommeri erastamispakkumusi hiljemalt 29. maiks. Soovi korral võib ostja poole ostuhinnast tasuda EVPdes.

Hetkel kuum