18. mai 1997 kell 22:00

Suvituslinnade üürikorterid lähevad hinda

Suvepuhkus väikelinnades muutub aasta-aastalt populaarsemaks ja pakub järjest põnevamaid võimalusi. Nädalaks-paariks või terveks kuuks puhkuseplaane tehes või mõnest huvitavast suvisest üritusest osa võtta soovides võib tekkida aga küsimus, kuidas leida ajutine peavari.

Hotellide hinnad on paljudele ülejõukäivad, ka ei paku hotell piisavalt eraldumisvõimalust. Odavam lahendus on ajutiselt korter üürida.

Minu katsed suveks üürikorterit leida näitasid, et vajalikku informatsiooni saab iga linna kohalikust turismiinfo keskusest (i-punktist). Samuti tegelevad sellega mõned reisibürood, Pärnus ka kinnisvarafirmad.

Suvel kerkib suvituspiirkondade korteriüür talvega võrreldes 50--150%. Korteri üürimine puhkajatele annab kohalikele elanikele väikese lisateenimise võimaluse, millega katta talviseid kommunaalkulusid.

Üürihind sõltub korteri asukohast, seisukorrast ja pererahva poolt pakutavatest lisateenustest. Näiteks võib kokkuleppel saada hommikusöögi, mis maksab 40--50 krooni. Erinevus võib olla selleski, kas kasutada antakse kogu korter või maja või vaid osa sellest.

Kõige laiem on suvel üürikorterite valik Pärnus. Populaarseimad ja kalleimad on rannarajooni ja kesklinna korterid, kus üks voodikoht maksab ööpäevas kuni 300 krooni. Aktiivsest puhketsoonist kaugemate äärelinna korterite üür talveperioodiga võrreldes ei muutu.

Neljaliikmelisele perekonnale sobiva kahetoalise korteri võib Pärnus nädalaks ajaks enda käsutusse saada 700 krooniga. Selline korter on kõigi mugavustega ja möbleeritud, üürnike kasutada on külmkapp ja televiisor.

Terve maja saab Pärnus kuuks ajaks üürile alates 3000 kroonist ja lõpetades 10 000--12 000 krooniga. Hind sõltub maja asukohast ja seisukorrast.

Haapsalus maksab voodikoht 100--200 krooni ööpäevas. Enamik üüritavatest korteritest on värskelt remonditud ja soojaveeboileriga. Maja võib suurema seltskonna või oma perekonna jaoks leida 500 krooniga ööpäevas, väiksemate mugavustega linnalähedase suvila üür on majaga samas hinnaklassis.

Kodumajutus on laialt levinud ka Viljandis, kus suviti hotellikohti napib. Suurürituste ajal võib üheks ööks voodikoha leida 50 krooniga, koos hommikusöögiga lisandub sellele veel samapalju.

Kuna õige suvitushooaeg pole kätte jõudnud, on raske ennustada, milliseks kujunevad üürihinnad kuumade suvepäevade saabudes. Kui nõudmine oluliselt suureneb, võivad ka hinnad hakata praegu pakutavatega võrreldes tõusma.

Hetkel kuum