19. mai 1997 kell 22:00

Neinar Seli loobus Tartu kaubahalli ostmisest

Suurärimees Neinar Seli tunnistas, et pakkumuse taga olnud konsortsium, kus peale Atterosti osales ka AS Estiko, üks hulgifirma ja üks Ameerika kinnisvarafond, oli erastamise liiga vähe läbi mõelnud.

«Nukruse maitse on suus,» väitis Seli. «Loobumise hinnaks on üks protsent ehk 405 000 krooni tagatisraha.» Samas ütles ta, et ei pidanud eetiliseks võtta oma pakkumusele nüüd juurde teisi erastamiskonkursil osalejaid.

Seli äraütlemiskiri kannab 15. mai kuupäeva, lisas Tartu linnavalitsuse välissuhete ja ettevõtluse arengu osakonna asejuhataja Malle Blumenau.

Blumenau sõnul tuleb kesklinna kaubahalli erastamiskomisjon neil päevil taas kokku. «Meil on valida kahe võimaluse vahel, kas paneme kaubahalli teisel ringil müüki või selgitame paremuselt teise pakkumuse,» rääkis ta.

Blumenau ütles, et ta ei näe kaubahalli teisele erastamisringile panekus erilist mõtet. Paremuselt teise pakkumuse, 26 miljonit krooni, tegi kinnisvarafirma Arco Vara. «Neil on ka investeeringud piisavalt suured,» lisas Blumenau.

Arco Vara lubab kaubahalli investeerida 20 miljonit krooni. Ettevõtte juhatuse esimees Arti Arakas tunnistas, et firma jõudis kaubahallist ilmajäämise mõttega juba harjuda. «Atterosti loobumine teeb meile loomulikult head meelt,» sõnas ta.

«Meie oma pakkumusest ei loobu, sest see on realistlik,» kinnitas Arakas. Tema väitel tegid pakkumuse Arco Vara omanikud üksinda. Arakas ei soostunud aga avalikustama, kes finantseerib nende pakkumust. «Tegu on Eesti kapitaliga,» väitis ta.

Tartu kesklinna kaubahalli erastamiskonkursil osalesid ka Nikolai Mumm, Väino Põllumäe ja Aleg Kirs.

Hetkel kuum