4. juuni 1997 kell 22:00

Esimene häälvalimisega GSM

Philips on turule toonud uute võimalustega GSM-telefoni, millel on telefoninumbri häälvalimine. Piisab vaid öelda, kellega soovite rääkida ja telefon võtab ise ühenduse (Voice dialTM). Uus mobiiltelefon vahetab välja turul juba tuntuks saanud samanimelise eelkäija.

Elegantse disainiga telefonil on seitsmerealine täisgraafiline ekraan koos hästimõistetavate ikoonidega. Kasutamist lihtsustab ka üheksa numbri kiirvalimine (Flash dialingTM), ühe nupu vajutusega ligipääs kümnele viimati valitud ja kümnele sissehelistatud numbrile. Kuni 250 nime-numbrit SIM-kaardi mälus järjestab telefon automaatselt alfabeetilisse järjekorda. Ainulaadne võimalus on kasutada telefoni suure või väikese SIM-kaardiga (duo SIM TM).

Standardvarustusse kuulub kiirlaadija ja 600 mAh NiMH aku, võimaldades kaks tundi kõneaega ja 85 tundi ooteaega.

Spark on võimeline andmesideks ja faksiühenduseks kiirusega kuni 38 400 bps, samuti saadab ja võtab vastu lühisõnumeid, kaasa arvatud operaatori teadete vastuvõtt (cell broadcast).

Telefonil on 12 erinevat helisemismeloodiat nelja erineva helisemistugevusega; lisaks on saadaval vibraaku (Vibra batteryTM), millega on võimalik telefoni helina asemel kasutasda diskreetset vibratsiooni. Meelepäraseks saab reguleerida ekraani kontrastsust ja taustvalgustuse kestust. Helitugevust saab kõne ajal mugavalt muuta telefoni küljel asuvate nuppudega.

Hetkel kuum