5. august 1997 kell 22:00

Kes tellis tollid?

Kui Tiit Vähi oli viimati peaminister, leidis asjatundjatest moodustatud komisjon, et ainuke, millest imporditollide kehtestamisega seotult rääkida võiks, on sealiha.

Mõni aeg hiljem oli vaja vaigistada koalitsioonipartneritest maaparteide pealetungi ning siis oli just maagiline sealiha kaitsetoll see, mille uus peaminister Mart Siimann ja Koonderakond leidis paslik oleva põllumajandusminister Andres Varikule pihku pista. Siimannil oli seejuures mõistagi mõnus Vähi moodustatud komisjonile viidata, et endale taganemistee targu vabaks jätta.

Nüüd on aga asi päris hämamiseks läinud. Eilse Eesti Päevalehe vahendusel jääb mulje, et Siimann toetub sealiha kaitsetolli rakendamist soovides Vähile, kes ise tegelikult seda tolli ei soovigi. Tagatipuks lisab veel minister Varik, et maasaadikud pole kunagi tahtnudki kaitsetolle, vaid juttu olevat olnud tasakaalustustollidest.

Edaspidise selguse huvides võiksid asjaosalised nüüd selgelt välja öelda, kes siis ja milleks õieti kaitsetollid lauda tellis.

Hetkel kuum