20. oktoober 1997 kell 22:00

Erastamisagentuur paneb Liviko aktsiad müüki

Erastamisagentuuri erastamisüksuse direktor Avo Annus kinnitas, et 29. oktoobril on agentuuri nõukogu päevakorras otsus, mille kohaselt kuulutatakse välja 44% ASi Liviko aktsiate avalik müük. Praegu on eraisikute käes 5% Liviko aktsiaid.

Vaatamata sellele, et Eestis on palju viina ja alkohoolsete jookide tootjaid ning konkurents tihe, avaldas Annus arvamust, et Liviko aktsia kujuneb populaarseks.

«Liviko on pidanud konkurentsis hästi vastu ja tema majandusnäitajad on korralikud,» lausus ta. «Aktsiate müügiga ei tohiks probleeme tekkida, sest Liviko kui ettevõte on atraktiivne.»

Annus rääkis, et Liviko erastamiskava järgi on järgmise aasta alguses plaanis müüa 30% ettevõtte aktsiaid strateegilisele investorile.

Kunagi varem oli erastamisagentuuril plaanis müüa kõik Liviko aktsiad EVPde eest avaliku müügi teel. Ettevõtte juhtkonnaga rääkides ja majandussituatsiooni analüüsides otsustati, et Livikole on ikkagi ka strateegilist investorit vaja, kommenteeris Annus endisest erastamisplaanist loobumist.

Liviko turundusdirektor Peeter Pallo ütles, et investorid, kes soovivad osaleda 30% Liviko aktsiate eelläbirääkimistega pakkumisel, võivad üritada ka nüüd turule tulevaid aktsiaid kokku osta.

Annus sõnas, et sellise aktsiate jaotuse puhul, nagu Livikos pärast avalikku müüki kujuneb, ei pea ettevõtte kontrollimiseks tingimata omama 50--51% aktsiapakist. «Piisab ka 20--30% omamisest, et piisavalt hästi sekkuda ettevõtte töösse,» lisas ta.

Avo Annuse sõnul on välisinvestorid, näiteks suured Saksa veinitootjad, Liviko vastu huvi juba tundnud. Pallo ütlusel omab Liviko aktsiaid osta sooviv Saksa firma Gorbatshov Vodka kaubamärki.

Äripäeva andmeil tunneb jätkuvalt Liviko aktsiate ostmise vastu huvi teise Eesti alkoholitootja, ASi Ofelia omanik Soome firma Primalco OY.

Liviko selle aasta esimese üheksa kuu realiseerimiskäive oli 337 miljonit ja puhaskasum 23 miljonit krooni.

Hetkel kuum