28. oktoober 1997 kell 22:00

Büroopinna otsimisel tuleb koostada lähteülesanne

Firma kasvab. Normaalse töökeskkon-na säilitamiseks on vaja uusi ruume.

Kinnisvaraarendajad soovitavad enne nende poole pöördumist firmal koostada lähteülesande. Sellest peab selguma, milline on firma optimaalne asukoht uues bürookompleksis. Kui tegemist ei ole teenindusettevõttega, ei ole ökonoomne otsida asukohta esimesele korrusele. Tavaliselt on esimese korruse pinnad kõrgema rendihinnaga.

On hea, kui koostatud lähteülesandest tuleb välja ka soovitav ruumiprogramm. Ruumide jaotus ja arv sõltub erinevate osakondade tööiseloomust. Edasised detailsemad küsimused tuleb lahendada koos kinnisvaraarendaja ja sisekujundajaga.

Lihtsam on lähteülesannet koostades toetuda eelnevale kogemusele. Toyota Balti eelnõuded uuele büroo pinnale tulenesid eelmise hoone puudustest.

Kõigepealt on vaja selgeks teha firma toimimise printsiip. Advokaadibüroo ja teenindusasutus peavad olema kättesaadavamad kui taksofirma dispet?er. Firmal, kelle kontorist ei käi läbi palju rahvast, ei ole mõtet asuda äritänaval esimesel korrusel. Tuleb selgeks teha, millistesse gruppidesse saab inimesi paigutada ja milline on nendevaheline side. See määrab ruumide arvu. Paika tuleb panna ka tsoonid, kuhu jõuab inimene väljastpoolt ja millised ruumid jäävad firma backoffice'i tsooni.

Olime enne uuele büroopinnale kolimist Ameerika Ärikeskuses Harju tänaval. Esialgu paika pandud nõudmised uutele ruumidele tulenesid endises asukohas tekkinud puudustest. Ruumi kitsikus. Töömaht ning personal suurenes. 60 ruutmeetril olime pead ja jalad koos. Uues kohas on meil ruumi 268 m².

Juurdepääs. Asusime kolmandal korrusel, kuhu pääses ühe liftiga. See oli alati täis. Nüüd oleme teisel korrusel ja sinna saab ka trepist.

Parkimine. Parkimisega oli probleeme. Uus koht pidi need lahendama. Majas, kus me praegu asume, on keldris parkla ja hoone vastu ehitatakse parkimismaja.

Ventilatsioon. Tundsime selle vastu kohe huvi, kuna vanas majas oli halb ventilatsioon ja suvel läks seal väga umbseks ja palavaks.

Telefoniühendus. Tundsime eelnevalt huvi, kuidas on võimalik arvutiühendust korraldada. Oleme ühenduses oma emafirmaga Soomes ja seetõttu on meile oluline korralik telefoniühendus.

Meil oli eelnevalt teada eeldatavate töötajate hulk, mis määras ka ruumijaotuse. Ruumid ja sisekujunduse panime aga paika hiljem koos sisearhitektiga, kui olime seinad ehitajalt kätte saanud.

Hetkel kuum