11. veebruar 1998 kell 22:00

Dollar võtab üles uusi tuure

Teisipäevane Dow Jonesi tööstuskeskmise uus life high jättis dollari suhteliselt külmaks ning esialgu näis, et Ühendriikide valuuta jääb ka kolmapäeval sihitult ekslema suhteliselt kitsastes piirides. Lõuna paiku sai aga dollar uue impulsi pingetest Iraagi ning USA vahel, eriti pärast kindral Anthony Zinni teadet valmisolekust Iraaki rünnata juba nädala jooksul. Kesk-Aasia kriis iseenesest ei ole dollari kursi tõusu põhjuseks. Kerge, aga siiski ebakindel tugevnemine nii Saksa marga kui ka Briti naela suhtes on toimunud juba mitu päeva. USA agressiivne sõjaline käitumine oli aga viimaseks tõukeks, mis andis dollari kursi liikumisele kindlust.

Eile alustas dollar Aasia turgudel ettevaatlikult liikudes kursivahemikus 1,8040--1,8100 DEMi. Jeeni suhtes USD suuri liikumisi läbi ei teinud, sest Jaapani turud olid pühade tõttu suletud. Pärast Euroopa turgude avamist läbis USD aga kiiresti 1,81 marga taseme ja veidi hiljem oli USA valuuta kurss juba üle 1,82 DEMi, peatudes alles 1,8232 margal (14,5856 krooni). Analüütikute hinnangul on dollar võtmas peale täistuure ning tõus peatub enne 1,84 DEMi (14,72 krooni) taset. Praegu ei julge keegi prognoosida, kas eeltoodud tase jääb esialgu dollari laeks või ületatakse ka see verstapost. Ameerika turgude avanedes dollari kurss küll langes, arvestades aga, et Dow tõusis hommikustundidel taas üle 8000 punkti, võib arvata, et ka dollar järgib Dow'd.

Inglise Panga monetaarpoliitika komitee liikmed olid esmakordselt pärast komitee loomist eri meelel intressimäärade suhtes 5:3 muutmatajätjate kasuks.

Hetkel kuum