26. veebruar 1998 kell 22:00

Pangad hämavad ühinemisteemal

Tallinna Panga eilses pressiteates kinnitatakse, et pangal ei ole ühinemisläbirääkimisi ühegi Eesti pangaga, sealhulgas ka Investeerimispangaga. «Koostöövõimaluste otsimiseks on Tallinna Pangal olnud kontakte mitme pangaga, sealhulgas Investeerimispangaga, kuid tegu pole läbirääkimistega, liiatigi nimetatud teemal,» öeldakse avalike suhete osakonna juhataja Eero Rauni allkirjastatud teates.

Investeerimispanga juhatuse esimees Härmo Värk ei lükanud ümber, et ühinemisteemalisi läbirääkimisi Tallinna Pangaga peetakse, kuid lisas, et seda ei tohiks üle tähtsustada ega võtta kindla otsustusena.

Värk lausus, et Investeerimispanga edaspidise arengu eri võimalustena võib kõne alla tulla jätkamine iseseisva pangana, ühinemine kodumaise finantsinstitutsiooniga või välismaise finantsinvestori kaasamine.

Tallinna Pangale pakuks Investeerimispank huvi eelkõige turu laiendamise osas, samuti võimaldaks saada kvaliteetse laenuportfelli ja investeerimispanga.

Pangandusspetsialistide sõnul võib kahe panga ühimisläbirääkimistesse olla segatud ka Ühispank. Viimasele kuulub 10 protsenti Investeerimispanga aktsiakapitalist, samuti oli ta huvitatud ühinemisest Tallinna Pangaga. Investeerimispanga juhtkonna moodustatud AS Immerman omandas panga endistelt omanikelt 310 miljoni krooni eest, mida suures osas finantseeris Ühispank.

Hetkel kuum