9. märts 1998 kell 22:00

Elektri hind tõuseb märgatavalt

Majandusministrit ja energiaturu inspektsiooni nõustava hinnakomisjoni sekretär Märt Mõtus ütles, et komisjoni esialgne ettepanek on kehtestada oktoobrist kuni järgmise aasta lõpuni elektrienergia keskmiseks hinnaks 58,5 senti/kWh. Praegune elektrienergia keskmine hind on 51 senti/ kWh ja hind kodutarbijatele 65 senti/kWh.

Hinnakomisjoni väljapakutud hind on oluliselt kõrgem praegu kehtivast hinnast, kuid madalam, kui soovis kehtestada RE Eesti Energia. Eesti Energia taotles elektri keskmiseks hinnaks kuni 1999. a lõpuni 63,6 senti/kWh ning kodutarbijatele kuni 95 senti/kWh.

Mõtus ütles, et suuri muudatusi hinnakomisjoni ettepanekus esitatud hindades enam ilmselt ei tule.

Hinnakomisjon on Märt Mõtuse sõnul seisukohal, et alternatiivse variandina võib korraldada ka kaheastmelise elektri hinna tõusu. Selle kohaselt kehtestataks kuni järgmise aasta maini elektri keskmiseks hinnaks 56 senti/kWh ning kodutarbijatele 75 senti/kWh. Järgmise aasta juunis tõuseks elektrienergia keskmine hind 59 sendini/kWh ja kodutarbijatele 85 sendini/kWh.

Esmaspäeval toimub Tallinnas rahvusraamatukogus avalik arutelu nii põlevkivi kui elektrienergia kavandatavate hindade üle. Elektrienergia hinna kalkuleerimisel on arvestatud energiaettevõtetele müüdava põlevkivi hinnaks 133 krooni tonn.

Hetkel kuum