6. mai 1998 kell 22:00

Pro Kapital läheb börsile

Mai lõpus või juuni alguses kavatseb Pro Kapital emiteerida miljon uut aktsiat ning seejärel noteerida aktsiad börsil, ütles Pro Kapitali finantsdirektor Ilona Saari. Balti Cresco Investeerimisgrupi juhatuse esimehe Andres Rätsepa arvates on aktsia müügihind suure tõenäosusega 40 krooni ehk sama, mis märtsis toimunud kinnisel emissioonil, mil väljastati 2,5 miljonit aktsiat.

Börsile minekuks on firma turuväärtust hinnanud audiitorfirma KPMG Estonia ja Balti Cresco Investeerimisgrupi AS, tähendas Saari. Tulemused olid väga sarnased, kuid täpset summat on Saari arvates veel vara öelda.

Praegu on Pro Kapitali aktsiakapital 125 miljonit krooni ja ühe aktsia nimiväärtus on 10 krooni. Pro Kapitali peaaktsionär on Itaalia suurinvestor Ernesto Preatoni, ülejäänud aktsiad on välisinvestorite hallata, ütles finantsdirektor. Ta kinnitas, et börsi esitatavad nõuded on täidetud ja aktsionäride arvu tuleb emissiooni käigus suurendada.

Väärtpaberiturule kavatseb ettevõte Saari sõnul tulla konservatiivsuse põhimõttel KPMG ja Cresco välja arvutatud turuväärtusest veidi madalama hinnaga. Firma käivet ja kasumit Saari avalikustada ei soovinud, sest eelmisel aastal olid kõik projektid alles arendusjärgus ning müük oli väheaktiivne.

Pro Kapitali tegevdirektor Antonio Moscatello on ettevõtmise edukuses enam kui kindel.

Kinnisvaraarendusfirmasse investeerimine on Moscatello arvates arukas idee. Võrreldes näiteks ehitusfirmadega on Pro Kapitalil igale investeeringule garantii kinnisvara näol, rõhutas Moscatello perspektiivikate projektide väärtuse iga-aastast suurenemist.

Börsil aktsiate noteerimist Moscatello enneaegseks ei pidanud, sest firma juhtkonnal on 15aastane kinnisvaraarenduse kogemus.

Hansapanga väärtpaberimaakler Charlie Viikberg ütles, et peab uue ettevõtte börsile tulekut igati tervitatavaks nähtuseks, sest kinnisvaraarendusega tegelevaid firmasid Eesti aktsiaturul veel ei ole. Samas hindas ta Pro Kapitali investeerimist suhteliselt riskantseks, sest kinnisvaraturg on suuresti sõltuv intressimääradest. Arvatavasti jääb Pro Kapital vähelikviidseks, millega eriti palju kauplema ei hakata, ütles Viikberg.

Hetkel kuum