2. juuni 1998 kell 22:00

Microlink ja Astrodata ühinevad

Eesti kaks juhtivat arvutifirmat moodustavad ühise kontserni

Ühinemislepingu kohaselt moodustavad aktsiaseltsid Microlink Invest ja Astrodata ühinemise järel valdusfirma Microlink, mille aktsiatest kuulub Microlink Investi omanikele 60 protsenti ja Astrodata aktsionäridele 40 protsenti.

ASi Microlink nõukogu esimeheks saab Astrodata suurim aktsionär Erich Rannu, valdusfirma juhatuse esimeheks senine Microlink Investi tegevjuht Allan Martinson.

Martinson ütles eile, et aktsiate vahetuskurss pandi paika sõltumatute nõustajate abil.

Arvutifirmade Astrodata, Microlinki Arvutid, Microlinki Süsteemid ja LBI baasil moodustatakse Microlinki tütarfirma Microlink Astrodata, mille tegevusaladeks saab arvutite tootmine, müük ja teenindus. Üheks firmaks saavad Martinsoni sõnul ka Microlink Online ja Astronet, mis pakuvad praegu eraldi internetiteenuseid.

«Astroneti kliendid lähevad üle Microlink Online'ile,» lausus Martinson.

ASi Microlink Astrodata juhatuse esimeheks saab praegune Astrodata juhatuse esimees Jaak Anton.

Allan Martinsoni sõnul jäävad alles nii Microlinki kui Astrodata kaubamärk. «Toodete põhiolemus osaliselt kattub, nüüd üritame seda tendentsi muuta,» lausus Martinson. Uus äriühing ehitab kahe arvutifirma peale välja suurema jaemüügiketi.

Kumbki firma pole sunnitud oma töötajaid vallandama, ütles Jaak Anton. Tema sõnul on seoses firma kiire laienemisega võimalik pakkuda tööd kõigile Microlinki ja Astrodata töötajatele.

Börsil noteeritud arvutitootja Pennu Computer Technology juhatuse esimees Alo Koop ütles, et Pennule ei muutu konkurentide ühinemisega turul midagi. «Tavaliselt mõeldakse liitumisel kulude kokkuhoiule, kuid kui inimesi lahti ei lasta, siis pole ka erilist kokkuhoidu näha,» avaldas Koop imestust Microlinki ja Astrodata ühinemise üle. Ta lausus, et talle jääb ka arusaamatuks, miks oli ühinemisega vaja kiirustada.

Astrodata ühe suurkliendi, sotsiaalministeeriumi informaatikaosakonna töötaja Marko Aid ütles, et kahe suure arvutifirma ühinemisel ei muutu kliendile midagi. «Teenindus jääb samaks, see on praegu hea,» lausus Aid.

Microlinki suurkliendi Hoiupanga infotehnoloogiaosakonna juhataja Tõnu Liik lausus, et Eesti on küllalt väike maa, kus tugev olemiseks peab omama suurt turuosa. «Siinkohal võib muidugi tekkida monopoli kartus, kuid minul seda veel vähemasti ei teki,» sõnas Liik.

«Need firmad on koos tugevamad kui praegu kaks eraldi,» lisas Liik.

Ühineva firma selle aasta planeeritud tootmismaht on 37 000 arvutit, mis moodustab üle kolmandiku Balti riikide arvutiturust. Kontserni käibeks prognoositakse sellel aastal kuni 700 miljonit krooni.

Hetkel kuum