Presidendi administratsiooni koosseisu kuulub asjadevalitsus, mille üks osa tegeleb hoonete võtmisega oma bilanssi ning rendi kogumisega, teine osa omab firmasid, mida kasutatakse riigikassa täitmiseks.
Valgevenes on raske neil ärimeestel, kelle firma või tegevusala muutub konkurendiks presidendi ärile. Näiteks on G. Sorose fondi tegevuse keelamine ning ärimees Pupeiko firmade sulgemine pärast maksuinspektsiooni totaalseid kontrollreide.
Edenevad need harud, mida president toetab -- näiteks sõiduautode Ford Escort tootmine. Autoosad tuuakse sisse maksuvabalt ning president ise viibis uue tehase avamisel.
Uute firmade registreerimine ei toimu mitte asjakohase ametkonna, vaid presidendi administratsiooni kaudu. Seal aga vaadatakse firma perspektiive läbi presidendi prisma -- kas registreeritava firma tegevus ei kahjusta mitte tema firmade huve.
Registreerimine ei ole kerge, bürokraatiat kohtab igal sammul. Ametnikud pistist ei nõua, kuid kingitus võib asja kiirendada küll.
Palju on nii mõtlemises kui ka juhtimises nõukogudeaegset. Saamatut juhtimist põhjendatakse sageli absurdsustega. Paar kuud tagasi keelati 40% erakütusefirmadel kütuse sissevedu riiki, põhjendades otsust riigi makseraskustega. Absurdsus seisneb selles, et riik ei maksa kinni erafirmade kütust. Kütusefirmadele tähendas see tegevuse lõpetamist, pealinnast väljas tekkis aga terav kütusekriis. Probleem tekitati kunstlikult, põhjused jäidki ebaselgeks.
Samasugune defitsiit tekkis ka suhkru ja naiste sukkpükstega. Kuigi kuskil pole seda välja öeldud, võib märgata, et välismaa tooteid Minskist väljapoole ei lasta. Seetõttu on suuremate linnade kaubamajade üldpilt valdavalt hall -- kodumaisel toodangul puudub välimus ning kvaliteet. Rahvale selgitatakse, et see on tarbija huvides.
Riigi suurimaks probleemiks on võimetus maksta kütuse ja elektrienergia eest. Võlg peamiselt Venemaale on ca 700 000 mln USA dollarit kuus. Korterid on pimedad ja külmad ning kannatab nii tootmine kui viljakoristus. President ostis enesele helikopteri, millega ootamatult ükskõik millisele põllule laskuda ja tööde seisu isiklikult kontrollida. Ülisuurte pingutustega saak küll koristatakse, kuid leivavilja tuleb igal aastal USAst juurde osta.