6. september 1998 kell 22:00

Leksil on suurim kahjum

Aarne Orav ütles, et kindlustusseltsi kahjum on tingitud peamiselt mõttetult madalale langenud teenuse hinnast ja oluliselt suurenenud kahjususest. Leks Kindlustuse kahjusus oli esimesel poolaastal 72 protsenti.

Orava sõnul toimus kindlustusturul aasta esimestel kuudel üldine kahjude suurenemine. Kuigi kindlustus seisneb statistikal, pole siinse turu väheste kogemuste juures tekkinud piisavalt materjali heade prognooside tegemiseks, sõnas Orav.

Leksi kahjusust mõjutas Orava väitel ka ETAS Kindlustuselt pärast ühinemist üle võetud suuremaid riske sisaldanud kindlustusportfell. «ETAS oli tegev valdavalt transpordi vallas, liiklus- ja kaskokindlustus ongi valusaim kahjude valdkond,» põhjendas Orav.

Orava kinnitusel on Leks võtnud esialgu üle vaid ETAS Kindlustuse kindlustusportfelli, seltside aktsiakapitali pole liidetud. «Seega me omakapital veel paraneb,» sõnas finantsdirektor.

Leks Kindlustus on tänavu korrigeerinud mitmeid kindlustustariife ja pööranud suurt tähelepanu oma administratiivkulude vähendamisele, rääkis Orav. Leksi 170 ametikohast on praeguseks kaotatud 27, odavnenud on ka kahjukäsitlus.

ASA Kindlustuse peadirektor Sergei Net?ajev ütles, et Leksi suur kahjum on tingitud meeletust turuosa suurendamisest. Leks Kindlustuse turuosa kahjukindlustuses oli kindlustusseltsi enda andmeil juulis 18,7%. Ettevõtte arengukava järgi peaks kindlustusselts saama aasta lõpuks 20% turuosa.

«Seal, kus kahjusus on suurem kui kasu, näitab turuosa suurendamine tahtlikku kahjumi suurendamist,» väitis Net?ajev.

Ta lisas, et ettevõtte olukorra teeb raskemaks ka investeeringutest saadud 9 mln kroonine kahjum. Net?ajevi sõnul viitab see valele rahapaigutusele ja kindlustusinspektsiooni ebaõigetele normatiividele.

Leks Grupp teenis kuue kuuga investeerimistegevusest 10,3 mln krooni kahjumit.

Hetkel kuum