10. september 1998 kell 22:00

Makseraskused peatasid Baltika rõivaäri Venemaal

Vene rubla devalveerimisega vallandunud Venemaa majanduse allakäik on idanaabrite maksevõimet oluliselt vähendanud, mistõttu ei suudeta enam tellitud rõivaste eest tarnijatele tasuda.

ASi Baltika juhatuse esimehe Meelis Milderi sõnul Venemaale praegu üldse kaupa ei saadeta, sest sealsed pangad ei funktsioneeri. «Meie partnerid on usaldusväärsed ning olukorra paranedes algab kauplemine uuesti. Kui Venemaal poliitiline lahendus leitakse, siis taastub kauplemine kuu-poolteise jooksul,» ütles Milder.

Tema sõnul ei saa enne börsil avaldamist öelda täpset laekumata arvete mahtu, kuid musta stsenaariumi korral kaotaks ettevõte kolmandiku prognoositud kasumist ehk umbes 5 miljonit krooni. Esialgu kantakse laekumata arved maha, kui olukord Venemaal stabiliseerub ning midagi hakkab laekuma, tuleb saamata raha erakorralise kasumina tagasi, ütles Milder.

AS Baltika teenis selle aasta kaheksa kuuga 150 miljoni kroonise käibe juures kasumit 6,1 miljonit krooni.

Eesti suuruselt teise rõivatootja ASi Klementi juhatuse esimees Madis Võõras sõnas, et ka Klementi ei vii praegu toodangut Venemaale. «Kaupa viime sinna vaid ettemaksu puhul,» kinnitas ta.

Võõrase arvates pole Klementil juriidiliselt võttes muretsemiseks veel põhjust, sest maksetähtajad pole saabunud ning miljonikroonisest võlast on pool juba kätte saadud. Venemaalt saabunud signaalide kohaselt on partneritel huvi koostöö vastu olemas ning olukorra paranedes jätkame äri, lisas ta.

Hetkel kuum