Nõmmel on vaikelu

23. november 1998, 00:00

Nõmme eramute vastu on ostjate huvi pidev, kuid kuna müüjad ei soovi hindu alandada, püsib turg vaiksena. Käärid müüjate ja ostjate hinnapakkumiste vahel on sageli mitukümmend protsenti. Mõni omanik hoiab maja müügis juba üle aasta. Sellises olukorras on süüdi ka need maaklerid, kes lubavad maja nõutud hinnaga maha müüa, kuid tegelikult ei suuda seda.

Kõige raskem on praegu müüa 1980. aastate lõpul ja 1990ndate algul ehitatud suuri maju.

Keskmiselt maksab Nõmmel maa ruutmeeter kinnisvarabüroo Uus Maa peamaakleri Jaanus Lauguse sõnul 400 krooni. Sageli ongi krundi väärtus võrdne maa väärtusega, sest hoone renoveerimine läheks uue ehitamisest kallimaks.

Tasapisi edeneb Nõmme piirkonna suurima uuselamurajooni Veskimöldre rajamine. Arco Vara maakleri Urmas Tehveri sõnul on 175 kinnistust tänaseks omanik ligikaudu 30-l.

Äripindadest töötab Nõmme keskus Jaanus Lauguse hinnangul hästi, ruutmeetri rendihind on püsinud 250 krooni tasemel. Enamik äripindadest on leidnud rentniku ka Nõmme Majas, kus rendipinnad on suhteliselt suured.

Kinnisvaramaaklerite sõnul on Nõmmel nõudlust veel väiksemate äripindade järele. Uue büroohoone vajadust siiski enam ei ole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing