22. november 1998 kell 22:00

Nõmmel on vaikelu

Nõmme eramute vastu on ostjate huvi pidev, kuid kuna müüjad ei soovi hindu alandada, püsib turg vaiksena. Käärid müüjate ja ostjate hinnapakkumiste vahel on sageli mitukümmend protsenti. Mõni omanik hoiab maja müügis juba üle aasta. Sellises olukorras on süüdi ka need maaklerid, kes lubavad maja nõutud hinnaga maha müüa, kuid tegelikult ei suuda seda.

Kõige raskem on praegu müüa 1980. aastate lõpul ja 1990ndate algul ehitatud suuri maju.

Keskmiselt maksab Nõmmel maa ruutmeeter kinnisvarabüroo Uus Maa peamaakleri Jaanus Lauguse sõnul 400 krooni. Sageli ongi krundi väärtus võrdne maa väärtusega, sest hoone renoveerimine läheks uue ehitamisest kallimaks.

Tasapisi edeneb Nõmme piirkonna suurima uuselamurajooni Veskimöldre rajamine. Arco Vara maakleri Urmas Tehveri sõnul on 175 kinnistust tänaseks omanik ligikaudu 30-l.

Äripindadest töötab Nõmme keskus Jaanus Lauguse hinnangul hästi, ruutmeetri rendihind on püsinud 250 krooni tasemel. Enamik äripindadest on leidnud rentniku ka Nõmme Majas, kus rendipinnad on suhteliselt suured.

Kinnisvaramaaklerite sõnul on Nõmmel nõudlust veel väiksemate äripindade järele. Uue büroohoone vajadust siiski enam ei ole.

Hetkel kuum