Sirje Niitra • 17. jaanuar 1999 kell 22:00

Keskturu nõukogul puudub otsustustahe

Reedel kella üheksaks tulid Tallinna keskturu direktori Margus Kuustiku kabinetti keskturu nõukogu istungit jätkama vaid nõukogu esimees Leonid Mihhailov ja nõukogu liikmed Mait Metsamaa ning Valve Kirsipuu. Kohaletulnud arutasid kujunenud olukorda, kuid kvoorumi puudumise tõttu otsuseid keskturu juhtkonna väljavahetamise või ametisse jätmise kohta nad teha ei saanud. «Ju siis polnud teistel kasulik kohale tulla,» kommenteeris Valve Kirsipuu.

«Leian, et turu juhtkond on oma tegemiste ja tegemata jätmistega linnale märkimisväärset kahju tekitanud, mistõttu turu direktor Margus Kuustik ja juhatuse esimees Rein Leemet tuleb tagasi kutsuda,» lausus Kirsipuu. Ta väitis, et fakte nende inimeste tagandamiseks on piisavalt.

Kirsipuu leidis, et ka ASi Keskturg nõukogu pole sihipäraselt turu probleemidega tegelenud ja lubas teha linnavalitsusele ettepaneku keskturu nõukogu koosseis välja vahetada. «Nõukogu tegevust ei saa konstruktiivseks nimetada, kui üks selle liikmeid Mait Metsamaa leiab, et probleeme saab lahendada, kui kutsuda kokku kriitiliselt kirjutanud ajakirjanikud ja pärida neilt aru, miks nad sedaviisi teevad,» märkis Kirsipuu.

Keskturu juhtkonda on mitmed turul tegutsevad müüjad ajakirjanduse vahendusel süüdistanud väljapressimistes.

Tallinna keskturu direktor Margus Kuustik leidis, et turu juhtkonna väljavahetamiseks pole mingit põhjust, sest seal töötab hästi toimiv meeskond, kes annab endast parima turul tekkinud olukorra parandamiseks. Tema väitel on probleeme kunstlikult teravdanud endale valimispropagandat tegev Reformierakonna liige Valve Kirsipuu.

Kuustik ei välistanud, et eelmise aasta lõpu traagiline pommiplahvatus võis olla keskturu juhtkonna vastu suunatud provokatsiooniakt.

Peamine vaidluste põhjus on Kuustiku sõnul müügipindade tegelikust väiksem näitamine.

Hetkel kuum