28. jaanuar 1999 kell 22:00

Eesti tööstustoodangus tervikuna prognoositakse käesoleval aastal suurt tõusu. Kuid toiduainetööstus võib eelmise aastaga võrreldes langeda, teatas tööstuse keskliidu tegevdirektor Viljar Veskiväli. Toiduainetööstuses põhjustab languse eelkõige liha- ja piimatoodangu mahu kahanemine. Majandusministeeriumi asekantsleri Peeter Tohveri sõnul väheneb põllumajanduse kogutoodang praeguse prognoosi kohaselt kuni 5%.

Paldiskis peaks 31. augustiks demonteeritama tuumareaktor , millega koos lahkuvad ka viimased Vene sõjaväelased. Koos nn Pentagoni kadumisega jääb linna 7500 elanikku ilma oma peamisest tööandjast. Majandusministeeriumi ja Eesti tulevikuuringute instituudi koostööna on küpsenud idee luua Paldiskisse ettevõtluse soodusala. Paldiski peamiseks rikkuseks on sadamad, mida saab kasutada aasta ringi, läheduses on Ämari lennuväli ja ka Tallinna on vähem kui 50 km.

Leedu parlament ratifitseeris viimasena Eesti, Läti ja Leedu vahelise vabakaubanduslepingu. Ratifitseerimisotsust ametlikult kinnitava dokumendi kiirel saabumisel võib Balti vabakaubanduspiirkond hakata toimima 1. märtsil.

Pühapäeva hommikul lossiti Tallinna kaubasadamas 40 miljoni USA dollari eest Iisraeli riigifirmas Taas tehtud relvi. Mahalaadimine kestis viis tundi, praegu on käimas varustusprotsess.

Hetkel kuum