Väinu Rozental • 3. veebruar 1999 kell 22:00

Põlva sai uue elektrijaama

ASi Põlva Soojus tegevdirektor Mati Eelmäe ütles, et firma on müünud Põlva Piimale ja Põlva reoveepuhastile elektrienergiat juba kaks kuud. Tarbijad saavad elektrienergiat Eesti Energia kehtestatud tariifist kuni 5 protsenti odavamalt. «Praegu toodame elektrienergiat oma vajadustest rohkem ja müüme ülejäägi Eesti Energiale,» rääkis Eelmäe.

Gaasiküttel töötava kombijaama võimsus on 1,25 megavatt-tundi soojusenergiat ja 0,92 megavatt-tundi elektrienergiat. «Kui Põlva Piim töötaks täisvõimsusel, ei suudaks me nende vajadust rahuldada ja nad peaksid elektrit Eesti Energialt juurde ostma,» sõnas Eelmäe.

Eesti Energia suurklientidega tegeleva üksuse juhi Väino Milti andmetel on Põlva kombijaam esimene omataoline, mis müüb suurema osa toodetud elektrienergiast maha.

Põlva abilinnapea Aivar Kurusk hindas Taani tagastamatu abi suuruseks elektrijaama soetamisel umbes 14 miljonit krooni. Põlva Soojus kulutas hoone remondiks, kus paikneb elektrijaam, väliskaablite paigaldamiseks ja muudeks töödeks miljon krooni.

Liitumine Eesti Energia jaotusvõrguga maksis ligi miljon krooni, mille eest riiklik energeetikafirma ehitas välja uue jaotuskeskuse koos mõõtesüsteemiga.

«Eriliseks konkurendiks me neid siiski ei pea, sest tegemist on väga väikese koguse toodetud elektriga,» rääkis Väino Milt.

Tartu lähedal Luunjas asuv AS Grüne Fee kasutab kogu oma elektrijaama toodetud soojuse ja elektrienergia kurkide ja rooside kasvatamiseks. Oma elektrijaam on selles piirkonnas ka ASil Tootsi Turvas ja ASil Sangla Turvas.

Hetkel kuum