8. juuli 1999 kell 22:00

Võlgades Laubre plaanib uusi projekte

Ühe Lauri Laubre kaastöötaja sõnul korraldab meelelahutusärimees augusti alguses Tallinna lauluväljakul suure kontserdi, kus esinevad kolm maailmakuulsat artisti. Kuna eilseks oli saavutatud väidetavalt kokkulepe vaid kahega kolmest esinejast, avalikustab Laubre esinejate nimed järgmisel nädalal.

Tallinna lauluväljaku direktor Riho Rõõmus sõnas, et kõnelused Laubrega augusti alguses toimuva kontserdi suhtes on läbirääkimiste faasis ja seepärast ei saa ta infot kontserdi kohta kinnitada ega ümber lükata. Lavapaigaldusfirmast Telinek öeldi, et nendelt ei ole Laubre firma lauluväljakule lava tellinud.

Eile kinnitas Laubre agentuuri Is Music Group (IMG) turundusjuht Meigo Pruudel, et Laubre plaanib sügiseks tuua Haapsalust Tallinna ööklubi Aafrika.

Peale selle on IMG-l pooleli läbirääkimised erinevate välisinvestoritega, et ehitada Tallinna äärde Tartu maanteele suur meelelahutuskeskus ning Sõpruse puiesteele IMG büroohoone koos diskoteegiga.

Nädal tagasi suleti remondiks ööklubi Dekoltee, kus Laubrel on ASi Noxtun kaudu 30protsendiline osalus.

Noxtuni nõukogu esimees Ülo Pärnits ütles, et Dekoltee suleti, sest külastatavus suvel on väike ja pole mõtet endale ise kahju tekitada. Remont ei ole veel alanud, sest pole leitud investorit, ilma kelleta on tegevust võimatu jätkata, rääkis Pärnits.

Pärnitsa sõnul on auditeerimise tulemused firmas Noxtun selgitanud 1,2 miljoni krooni suuruse kahjumi. See polevat tema sõnul kuigi suur, arvestades ligi 30 miljonilist aastakäivet. Olukorra halvenemine iseenesest aga võib sundida Laubret lahkuma, lausus Pärnits.

Laubrele lähedane allikas väitis eile, et kuna Laubre on omalt poolt ööklubisse Dekoltee paigutatud 1,2 miljonit krooni ammu tagasi teeninud, on ta osalust üritanud müüa juba aasta.

Maksuamet nõuab Noxtunilt tagasi käibemaksu, mis too on arvatud maha Dekoltee sissepääsupiletitelt, sest neid müüdi kui nullprotsendilise käibemaksuga teatripileteid.

Ülo Pärnits lisas, et käibemaksuvaba piletimüük Dekoltees ei olnud talle teada. Tema arvates kiirustas Lauri Laubre maksuameti kohtusse kaebamisega.

25. mai seisuga oli ASi Noxtun maksuvõlg koos intressiga 11,8 miljonit krooni. Maksuamet seadis maksuvõla ajatamise tingimuseks 1,4 miljoni krooni suuruse võla tasumise

26. aprilliks. Laubre maksis pangalaenu abil vaid 700 000 krooni. Läbirääkimiste ajal kasvasid Noxtuni jooksvad võlad, mistõttu ka vanu võlgasid ajatada polnud maksuametil võimalik. Aktsiaselts Noxtun võlgneb maksuametile ligi pool miljonit krooni üksikisiku tulumaksu, mille ajatamiseks puudub maksukorralduse seaduse järgi alus.

Maksuameti peadirektor Aivar Sõerd ütles Laubrega läbirääkimise kohta, et see oli viga.

«Laubre puhul osutus see võimatuks, ehkki Pärnitsaga oleks võimalik olnud kokkuleppele jõuda,» väitis Sõerd.

Kohtus Laubret esindav vandeadvokaat Maria Mägi ütles eile, et ASi Noxtun põhikirjas on punkt, mis lubab tal teatritegevust. Ta märkis, et varasemate revisjonide käigus leidis maksuamet, et kõik on seaduspärane.

Autor: Mihkel Kumari

Hetkel kuum