Sirje Niitra • 30. august 1999 kell 22:00

EMV ehitab lennujaama parkla

EMV pakkus konkursil teiseks jäänud Merko Ehitusega võrreldes suuremat kontsessioonitasu.

EMV lubas ehitada lennujaama parkla kaks korrust valmis 1. detsembriks ja maksta edaspidi käibelt Tallinna Lennujaamale 20,8 protsenti aastas.

Konkursi võitja saab lennujaama alla jääva maa enda kasutusse järgnevaks 36 aastaks. Objekti maksumus on eri arvestuste kohaselt 25--30 miljonit krooni.

Kinnitamata andmetel tõi EMV-le võidu pakutud kontsessioonitasu 20,8 protsendi suurune määr, mis oli ligi nelja protsendi võrra teiseks tulnud pakkumise teinud Merko Ehituse omast kõrgem.

EMV lubas ehitada parkla kaks korrust kohe valmis, Merko aga soovis piirduda esialgu ühe korrusega ja lisada sellele teise siis, kui selleks vajadus tekib.

Tallinna Lennujaama arendusdirektori Eduard Tüüri sõnul ei omanud asjaolu, et EMV ehitab ka reisiterminaali, otsuse langetamisel mingit tähtsust.

Merko Ehituse nõukogu esimees Toomas Annus hindas konkurentide pakkumise liiga optimistlikuks. «Nad on arvestanud, et autoparkijate arv kasvab kiiresti, aga see ei pruugi nii olla,» märkis ta.

Merko konkureeris EMVga ka terminaali ehituskonkursil, jäädes sealgi kaotajaks. Mõlemal juhul lubas Merko ehitada konkurentidest odavamalt.

Hetkel kuum