20. oktoober 1999 kell 22:00

Faktivead, suvalised oletused ja tõlgendused

Kommentaariks Äripäeva artiklile «Kinnisvarahaldusfirma juhid raiskavad raha» (18.10) on meil teatada, et artikkel sisaldab faktivigu ja suvalisi oletusi ning tõlgendamisi.

ASi Mustamäe Kinnisvarahaldus olemasolevad aktsiad ei lähe müüki, vaid emiteeritakse 29 000 uut aktsiat, mille tulemusena tekib äriühingus Tallinna linna kõrvale uus omanik, strateegiline investor. Emissiooni tulemusena laekub äriühingusse täiendavalt raha, mis võimaldab arendusprojekte finantseerida. Tänase päeva seisuga on ASi Mustamäe Kinnisvarahaldus klientideks 16 korteriühistut.

Anonüümse allika oletuse avaldamisega, nagu oleks ASi Mustamäe Kinnisvarahaldus juhtidel kavas ettevõttest võimalikult palju raha välja viia enne aktsiate müüki, on Äripäev rikkunud head ajakirjandustava. Sellega ületab ajaleht piiri, kus roosa muutub kollaseks. Sellist teavet võivad endale lubada kollased ajalehed, kuid mitte asjalikule ärilisele informatsioonile ja kommentaarile pretendeeriv Äripäev.

Suvalised on ka väited alusetult kasseeritud 80 000 kroonist seoses vihmavee sisemiste äravoolutorustike väljavahetamisega. Äripäeva ajakirjanik helistas ka ASi Mustamäe Kinnisvarahaldus kommentaari saamiseks, kas 900 kr vihmavee äravoolutoru väljavahetamiseks on vähe või palju. Talle vastati, et ei saa kommenteerida tööd, ilma et oleks teada konkreetne objekt ja sellel objektil tegelikult teostatud tööd.

See on sama, kui küsida, kas auto hind 40 000 on palju või vähe, ilma et me teaksime auto marki, vanust, tehnilist seisukorda jne. Kommenteerida saab konkreetset tööd konkreetsel objektil, mitte seda tööd kontekstist välja rebida.

Töö ei sisalda vana toru lihtsalt väljatõmbamist ja uuega asendamist, vaid sõltuvalt konkreetsest objektist tuleb betoon lammutada, toru asendada, soojustus taastada, uuesti betoneerda, ?ahtid avada ja hiljem sulgeda, praht koristada ja ära vedada prügilasse, lisaks materjali transport ja mõningail juhtudel ka töölavade ehitamine. Loomulikult on kalkulatsiooni sees töö tasu, riigimaksud, firma lisakulud, plaaniline kasum. Iga konkreetset objekti tuleb vaadelda eraldi, seetõttu on ka küsitud kommentaarid ehitusfirmadelt meelevaldsed.

Selle artikliga on Äripäev kahjustanud ASi Mustamäe Kinnisvarahaldus mainet ja peatse aktsiate emissiooniga seonduvalt tekitanud majandusliku kahju. Aktsia hind on tundlik ülalnimetatud laimu suhtes. Lisaks ülaltoodule on Äripäev kahjustanud firma juhtkonna mainet.

AS Mustamäe Kinnisvarahaldus kaalub Äripäeva kohtusse andmist, et kaitsta oma õigusi.

Hetkel kuum