Aivar Hundimägi • 29. november 1999 kell 22:00

Arvamusleheküljed globaliseeruvad

Seni on Äripäeva arvamuskülgedelt peaasjalikult olnud võimalik lugeda kommentaare Eestit puudutavatel teemadel ja meie kaasautorid on keskendunud kohalikus majandus- või poliitikaelus päevakorral olevatele probleemidele. Äripäeva lugejate seas iga päev läbiviidav küsitlus näitab, et lugejate huvi mujal maailmas toimuvate protsesside vastu on suur ja me ise usume, et see huvi lähitulevikus veelgi kasvab.

Põhjus on väga lihtne. Me ei ela üksikul saarel. Meie edu ja ebaedu, rikkus ja vaesus sõltub üha rohkem väljaspool Eestit langetatud otsustest. Sellepärast pakume alates tänasest koostöös organisatsiooniga Project Syndicate Äripäeva lugejatele võimalust saada osa maailmamajandust puudutavatest debattidest ja diskussioonidest.

Sõlmisime novembris kokkuleppe, mille kohaselt hakkavad Äripäevas vähemalt korra kuus ilmuma kahe tunnustatud ja mõjuka USA majandusteoreetiku Jeffrey Sachsi ja Rudiger Dornbuschi kolumnid. Harvardi rahvusvaheliste suhete instituudi majandusprofessor Jeffrey Sachs on nõustanud majandusreformide läbiviimist Venemaal, Poolas ja Boliivias ja on seetõttu väga hästi teadlik Ida-Euroopas toimuvast. Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi majandusprofessor Rudiger Dornbusch on aga olnud juhtiv nõunik Maailmapangas ning Rahvusvahelises Valuutafondis (IMF). Praegu töötab ta nõunikuna USA Föderaalreservi juures. Tema tänane kommentaar «IMF versus Maailmapank» ei tohiks jätta ükskõikseks ka Eesti avalikkust, sest meie riigi majanduspoliitika kujundamisele on IMFil olnud suur mõju.

Lisaks neile kahele kolumnistile hakkavad Äripäeva arvamuskülgedel vähemalt korra kuus ilmuma Venemaa mõjukate kommentaatorite seisukohad. Kuna detsembris toimuvad riigiduuma valimised ja järgmisel aastal presidendi valimised, siis sarnaneb Venemaa kohe-kohe tegevust alustava vulkaaniga. Idanaabrijuures toimuv avaldab mõju ka Eestile ning siinsetele ettevõtjatele ja pakub seepärast huvi Äripäeva lugejatele. Usume, et korra kuus mõne vene arvamusliidri sulest ilmuv ja Venemaal toimuvaid sündmusi kajastav kommentaar aitab seda huvi rahuldada.

Teeme ajalehte lugejatele ja sellepärast oleme huvitatud teiepoolsest aktiivsest tagasisidest, et arvamusküljed muutuksid sisult veelgi paremaks ja loetavamaks.

Palun kirjutage e-posti aadressil [email protected], kas Rudiger Dornbuschi tänane kommentaar pakkus teile huvi ning kelle kommentaare ja millistel teemadel soovite Äripäevast edaspidi lugeda.

Hetkel kuum